Zasłużone medale dla płocczanek. Po prostu Mistrzynie z Płocka! [FOTO]

Siatkarki MUKS Volley – PWSZ Płock wygrały rozgrywki III Ligi na Mazowszu. W decydującym meczu w minioną sobotę, pokonały MOS Wola Warszawa 3:1. Do zdobycia złotych medali potrzebowały zwycięstwa w dwóch setach i bardzo szybko ten cel osiągnęły.

Pierwszy set to prowadzenie od samego początku zawodniczek z Płocka. Bardzo szybko uzyskały kilku punktową przewagę, wygrywając m.in. 8:4. Na wysokim poziomie grały m.in. Wiktoria Kowalska, Aleksandra Kąpińska czy Aleksandra Koperska. Świetnie serwowały, atakowały po znakomitych wystawach Kingi Kowalczyk. Wiele piłek obroniła też libero płockiego zespołu, Anna Kąpińska. Tak grające zawodniczki nie mogły po prostu przegrać seta, a nawet meczu. Gdy MOS tylko się zbliżył na różnicę punktu lub dwóch, natychmiast następowała większa koncentracja i przewaga momentalnie rosła znów do kilku punktów. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wygraną MUKS (25:17).

Drugi set wyglądał niemal identycznie. Do zawodniczek, które punktowały w pierwszym secie, dołączyły środkowe. Joanna Ostrowska i Monika Lubiak dołożyły skuteczny blok i płocczanki znów dość szybko zbudowały przewagę. Pojawiło się jednak chwilowe rozprężenie i MOS doszedł na punkt przewagi (13:12). Czas poproszony przez Jerzego Chęcińskiego poskutkował, bo do końca partii warszawianki zdobyły tylko cztery punkty! Set wygrany (25:16) zakończył błąd przyjęcia rywalek po zagrywce Kowalczyk i stało się jasne, że Mistrzostwo III ligi wygrywa MUKS.

Trzeci set zaowocował w zmiany w płockim składzie. Na boisku pojawiły się m.in. Izabela Chęcińska, Wiktoria Grodzicka i Paulina Dądalska. Jak po meczu powiedział trener Chęciński, chciał dać po prostu pograć tym zawodniczkom. I być te roszady spowodowały, że było to bardzo wyrównany set. Grano praktycznie punkt za punkt, pojawiały się błędy z obu stron, aż w pewnym momencie MOS Wola Warszawa odskoczył na trzy punkty różnicy (13:16). Przy wyniku 16:18 kapitalną serię punktową miała Wiktoria Kowalska i wyprowadziła swoje koleżanki na prowadzenie (19:18). Końcówka trzeciego seta należała jednak do rywalek z Warszawy. Uzyskały one przewagę dwóch punktów, ostatecznie wygrywając (22:25).

W czwartym secie na parkiecie pojawiła się podstawowa szóstka zawodniczek z Płocka i od razu miało to przełożenie na przebieg meczu. Chociaż MOS wyszedł na prowadzenie 0:3 i później 2:5, to było ich ostatnie prowadzenie w tym spotkaniu. MUKS Volley doszedł na 5:5, a od stanu 6:5 kapitalna zagrywka Aleksandry Kąpińskiej spowodowała, uzyskanie czteropunktowej przewagi (10:6). Kolejne minuty meczu to już była prawdziwa… egzekucja warszawianek.

Prym wiodła Kowalska, która po raz kolejny pokazała swoje ogromne możliwości. Aleksandra Koperska również swoje dołożyła, zresztą zakończyła seta (25:15). Ostatecznie mecz wygrały płocczanki 3:1 i po chwili odebrały zasłużone złote medale. Warszawiankom przypadł medal brązowy, bo na drugim miejscu ligę zakończyła drużyna OTPS Nike Ostrołęka.

MUKS Volley – PWSZ Płock awansował do turnieju półfinałowego, który zostanie rozegrany w Płocku w dniach 27 – 29.04. Rywalkami będą Sparta Braniewo i SMS Ostróda. Stawką jest awans do turnieju finałowego. Cel pozostaje niezmienny: awans do 2 ligi.

MUKS Volley – PWSZ Płock – MOS Wola Warszawa 3:1 (25:17, 25:16, 22:25, 25:15)
MUKS: Chęcińska, Ostrowska, Kąpińska Aleksandra, Grodzicka, Sobiech, Lubiak, Kowalczyk, Koperska, Kowalczyk, Kąpińska Anna (libero), Dądalska (libero), Bąkowska, Niedziałkowska (K).
MOS Wola: Mielke, Bohenek (libero), Kraszewska, Połosak (libero), Ratowska, Marek, Chadała, Wełna, Siuta, Maj (K), Zielińska.