Na Twitterze i w mediach krąży lista. Nie zabrakło na niej płockich radnych

image_pdfimage_print

Obok Facebooka Twitter stał się w krótkim czasie istną kopalnią przekazywanych informacji. I to właśnie ten drugi portal społecznościowy posłużył Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, aby w ciekawy i żartobliwy sposób wypunktować członków Prawa i Sprawiedliwości, którzy zatrudnieni są w spółkach Skarbu Państwa i nie tylko. Nie pominięto także płockich radnych.

Podczas gdy PiS na konwencji dyskutowało o naszym kraju pod hasłem “Polska jest jedna”, PSL stworzyło plakat z takim samym hasłem z tym, że z dopiskiem – “Ale tylko dla #SAMISWOI. W setkach wpisów znajdujemy także płockich działaczy, którym przypomniano ile zarobili w PKN Orlen oraz w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Prawdopodobnie Ludowcy oparli swoją wiedzę na zeznaniach podatkowych płockich radnych, ponieważ kwoty wymieniane na Twitterze są prawie identyczne, które podają rajcy w swoich zeznaniach. 

Wśród wpisów widnieje “pani Basia”, tu mowa o Barbarze Smardzewskiej – Czmiel, która zatrudniona była w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na stanowisku rzecznika. Obecnie zatrudniona w płockiej Agencji Restrukturyzacji Starówki. Nie zapomniano o Marcinie Flakiewiczu, płockim radnym, a zatrudnionym w PKN Orlen czy Piotrze Szpakowiczu, który został zatrudniony po zmianie władzy w PKN Orlen. Ludowcy zapomnieli chyba o Wiolettcie Kulpie, która również w PKN Orlen znalazła się na liście płac po zmianie władzy.

Poniżej publikujemy screeny zeznań podatkowych (ogólnodostępnych) płockich radnych, którzy byli zatrudnieni lub są zatrudnieni w spółkach Skarbu Państwa.

Fot. Twitter Polskie Stronnictwo Ludowe.