Motocykliści pod lupą płockich policjantów

image_pdfimage_print

W roku 2018 w okresie od 1 stycznia do 31 marca na drogach garnizonu mazowieckiego Policji w wypadkach drogowych rannych zostało 5 motocyklistów. Na szczęście nie doszło do gorszych tragedii. Jednak należy na zimne dmuchać…

Aby ograniczyć liczbę zdarzeń z motocyklistami oraz zwiększyć bezpieczeństwo na drogach policjanci płockiej drogówki oraz drogówki z całego Mazowsza prowadzić będą podczas się najbliższego weekendu ( 14 – 15 kwietnia) wzmożone działania pn. “Motocykl”.

Funkcjonariusze zdecydowanie reagować będą na wykroczenie popełniane przez kierujących motocyklami, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych – przede wszystkim jest to przekraczanie dozwolonej prędkości. Kontroli podlegać również będzie prawidłowość montażu i czytelność tablic rejestracyjnych – i tu dość często spotykane – ich podgięcie ( jest to wykroczenie z art. 97 kodeksu wykroczeń – wg taryfikatora jest to mandat karny w wysokości 100 zł i 3 punkty karne ). Faktem jest również to, że wielu motocyklistów nie posiada wymaganych uprawień do kierowania motocyklem.

Płoccy policjanci będą sprawdzać, kontrolować i karać – a wszystko z myślą o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego.

Zdjęcia poglądowe: Shuterrock oraz KMP Płock