Papierosy bez akcyzy na drobińskim targowisku. Policja zatrzymała Ormianina

image_pdfimage_print

Płoccy policjanci zabezpieczyli ponad 400 paczek papierosów i ponad 0,5 kg. krajanki. Funkcjonariusze od początku roku zabezpieczyli już łącznie blisko 1000 paczek papierosów i zatrzymali 10 osób.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z płockiej Komendy, realizując swoje czynności, w ramach pracy operacyjnej ustalili mężczyznę, który na targowisku w Drobinie może handlować papierosami bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze pojechali do Drobina, gdzie zatrzymali 48-letniego Ormianina. Mężczyzna przy sobie i w swoim samochodzie miał łącznie 404 paczki papierosów i 0,55 kg. krajanki tytoniowej bez znaków polskiej akcyzy. Ormianin został przewieziony do KMP w Płocku, gdzie został przesłuchany w związku z powyższą sprawą. Mężczyzna przyznał się do posiadania tych papierosów.

W wyniku dalszych czynności ustalono wartość opłat z tytułu podatków i opłat celnych. Gdyby papierosy trafiły na rynek, straty na rzecz Skarbu Państwa z tytułu podatku VAT i akcyzy oraz opłat celnych wyniosłyby łącznie blisko 10 tys. zł. Po przesłuchaniu mężczyzny, materiały zgromadzone w sprawie zostały przekazane do Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego, gdzie zostaną wykonane dalsze czynności.

Od początku 2018 roku płoccy policjanci wszczęli 10 postępowań w sprawie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. W tych sprawach funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1000 paczek papierosów oraz około kilograma krajanki tytoniowej i zatrzymali 10 osób.

Źródło i fot: KMP Płock.