Rowerowe szaleństwo czas zacząć. W najbliższą środę fajna impreza na Starym Rynku

image_pdfimage_print

Na Starym Rynku stanie rowerowe miasteczko, w którym na odwiedzających będzie czekało wiele atrakcji: strefa ruchu dla dzieci, porady serwisowe, pokazy roweru elektrycznego i gadżety rowerowe. Będzie też można wygrać rower! Miasteczko będzie czynne w godz. 14-18.

A to wszystko już w środę, 11 kwietnia. –  Razem z Radiem ZET symbolicznie otworzymy sezon rowerowy – informuje płocki ratusz, który jest partnerem wydarzenia. Będzie to akcja „Rowerowy kwiecień z Radiem ZET”, do udziału w której zaprasza Maja Włoszczowska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska i mistrzyni Europy i świata w kolarstwie górskim. Rowerowe miasteczko Radia ZET odwiedzi pięć miast – Olsztyn, Grudziądz, Płock, Kalisz oraz Leszno, a jego gospodarzem będzie Kamil Nosel.

W popularnym radiu akcja ruszyła już dziś i potrwa trzy tygodnie. W ciągu dnia na antenie będą pojawiać się praktyczne informacje dotyczące, m.in.: przygotowań do rowerowego sezonu, doboru właściwego sprzętu, czy bezpieczeństwa w czasie jazdy. Porad udzielać będą eksperci od jednośladów. Codziennie do wygrania będą rowery. Aby otrzymać czerwony rower Radia ZET należy uważnie słuchać stacji i odpowiedzieć na jedno z pytań zadawanych przez prowadzących.

„Rowerowy kwiecień z Radiem ZET” zakończy się wielkim finałem rozegranym na antenie stacji 27 kwietnia o godz. 12.40. Zwycięzca konkursu otrzyma rower elektryczny. Aby wziąć udział w zabawie trzeba zarejestrować się na stronie konkursowej na radiozet.pl, przesłać swoje rowerowe zdjęcie i odpowiedzieć na pytanie „Co cię napędza dobrą energią?”.

A w najbliższą środę przyjdźcie lub przyjedźcie na Stary Rynek w Płocku. Od godziny 14 czekać na was będą atrakcje związane z rowerową jazdą!

Fot: Archiwum prywatne radnej Darii Domosławskiej.