“Z Tumskiego Wzgórza” po raz 11. Do kogo trafiły cenne miedzioryty? [FOTO]

image_pdfimage_print

Po raz jedenasty miedzioryty z Tumskim Wzgórzem trafiły w ręce laureatów plebiscytu organizowanego przez “Tygodnik Płocki”. Sala konferencyjna płockiego Domu Technika w piątkowy wieczór wypełniła się nominowanymi w plebiscycie, parlamentarzystami, politykami i przedstawicielami firm. 

Tradycyjnie w plebiscycie były cztery kategorie: “Inicjatywy gospodarcze i społeczne”, “Kultura”, “Sport i turystyka” oraz “W regionie”. W lutym kapituła spośród kilkuset zgłoszonych propozycji wybrała z każdej kategorii po 10 wydarzeń, które zdaniem zasiadających w niej, miały największe znaczenie w każdej z wymienionych kategorii. Następnie czytelnicy płockiej gazety mogli głosować na swoich faworytów za pomocą smsów oraz kuponów, które można było znaleźć w papierowym wydaniu “TP”.

Głosami czytelników płaskorzeźby wykonane przez Pawła Jędrzejaka trafiły w tym roku do: Darii Domosławskiej, płockiej radnej, która miedzioryt otrzymała za zainicjowanie rozbudowy sieci defibrylatorów AED w Płocku – była to najważniejsza inicjatywa gospodarcza i społeczna w 2017 roku; Krzysztofa Misiaka, bardzo popularnego w naszym mieście muzyka, nauczyciela, gitarzysty za solową płytę zatytułowaną “5.1” – wydarzenie kulturalne ubiegłego roku; Dominiki Muraszewskiej, młodej sportsmenki, która podczas rozgrywanych w Bydgoszczy mistrzostw Europy wywalczyła w sztafecie 4×400 metrów złoty medal i zajęła VI miejsce indywidualnie na 400 metrów – było to najwyżej ocenione wydarzenie w kategorii “Sport”; burmistrza Sierpca Jarosława Perzyńskiego, dr Artura Różańskiego z Instytutu archeologii UAM w Poznaniu i Tomasza Olszackiego z łódzkiej pracowni archeologicznej Trecento za projekt archeologiczny „Poszukiwania sierpeckiego zamku” – w kategorii “W regionie”.

Piątkową galę w Domu Technika poprowadził Robert Majewski, a nagrody wręczał – zadomowiony już w płockiej rzeczywistości – znany, polski aktor Stefan Friedman.

Zwycięzcom gratulujemy!

Fot. Dariusz Ossowski.