Jerzy Brzęczek z nowym kontraktem w Wiśle Płock. Wytrwałości trenerze!

image_pdfimage_print

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zarząd Wisły Płock poinformował płockie media o przedłużeniu kontraktu z trenerem Jerzym Brzęczkiem. Nowa umowa szkoleniowca obowiązywać będzie do końca rozgrywek sezonu 2019/2020.

– Trener Jerzy Brzęczek już zrealizował cel, którym był awans do czołowej ósemki i spokojne utrzymanie Wisły Płock w LOTTO Ekstraklasie. Nie oznacza to, że z zespołem który prowadzi nie powalczy o kolejny sukces i jeszcze wyższe miejsce w ligowej tabeli – podsumował prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

47-letni szkoleniowiec pracę w Płocku rozpoczął 11 lipca 2017 roku, kilka dni przed inauguracją sezonu 2017/2018. Jak dotąd Wisła pod wodzą Jerzego Brzęczka rozegrała trzydzieści spotkań, w których odniosła czternaście zwycięstw, co jest klubowym rekordem, jeśli chodzi o wygrane naszego klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej. A ten wynik może jeszcze znacząco się poprawić. Poza tym prowadzona przez trenera Brzęczka drużyna zanotowała cztery remisy i dwanaście porażek. W tym czasie Nafciarze zdobyli 46 punktów, a wypracowany bilans bramkowy to 40:36.

– Przedłużenie kontraktu z Jerzym Brzęczkiem było dla nas absolutnie kluczową sprawą. Latem umowę z trenerem podpisywaliśmy w specyficznych warunkach, na nieco promocyjnych zasadach. Wówczas chcieliśmy zatrudnić dobrego szkoleniowca, a trener chciał podjąć pracę w dobrym klubie. Udało nam się pomóc sobie wzajemnie. Rozmowy i negocjacje na temat pozostania Jerzego Brzęczka w Wiśle trwały od pewnego czasu i cieszę się, że zakończyły się powodzeniem – powiedział zadowolony prezes Wisły Płock Jacek Kruszewski.

Warto również przypomnieć, że Jerzy Brzęczek w obecnych rozgrywkach dwukrotnie został wybrany trenerem miesiąca w LOTTO Ekstraklasy za wrzesień oraz grudzień.

Gratulujemy trenerowi Brzęczkowi podpisania nowego kontraktu i życzymy kolejnych sukcesów z Wisłą Płock!

Źródło i fot: UMP.