Przygotujcie się na ogromne emocje. Już w sobotę walki kickboxerów!

image_pdfimage_print

Współzawodnictwo sportowe, wyczynowe i amatorskie w dyscyplinie kickboxing w przeszłości odbywały się w Płocku. Były też turnieje o randze Mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych juniorów, młodzieżowców, seniorów w formułach: semi-contact, light-contact i oriental rules(muay-thai), które odbywały się w naszym mieście.

Ostatni turniej w tej dyscyplinie zorganizowany był w roku 2010. Po ośmioletniej przerwie płoccy kibice znów będą mogli na żywo zobaczyć walki kickboxerów z całego kraju. Klub LKS “Puncher” Płock wraz z Polskim Związkiem Kickboxingu organizuje w sobotę, 24 marca, Turniej LIGHT- CONTACT GRAND PRIX PŁOCK 2018. Jest to turniej rangi Pucharu Polski, będący jednocześnie pierwszą kwalifikacją do Kadry Narodowej.

– Turniej Puchar Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule light-contact jest w Płocku organizowany po raz pierwszy – tłumaczy Piotr Maślanka, trener w klubie LKS “Puncher”. – Wartym podkreślenia jest fakt, że dyscyplina ta ubiega się o miano bycia dyscypliną olimpijską, a w roku ubiegłym została przyjęta do grona dyscyplin będących pełnoprawnymi członkami Polskiego Komitetu Olimpijskiego – dodaje trener.

Do turnieju zgłosiło się 127 zawodników i zawodniczek z 30 klubów z całej Polski. Miasto Płock będą reprezentować zawodnicy i zawodniczki z trzech Płockich klubów: LKS”Puncher” Płock (dwóch seniorów i jeden junior), UKS”Sanda” Płock (dwóch seniorów i pięcioro juniorów) i CSW Płock (jeden junior). – Ponieważ, w przeciwieństwie do Mistrzostw Polski, zawodnicy mają możliwość startu w dwóch kategoriach wagowych – swojej i o jedna wyższej – tym samym większość zawodników zobaczymy walczących aż w dwóch kategoriach wagowych – mówi Piotr Maślanka, który jest współorganizatorem zawodów.

Impreza została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Andrzeja Nowakowskiego. Turniej może się odbyć dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Płocka oraz dobrej woli darczyńców z firm: Fortbud s.c., OSK Auto Drive, Stalmax s.j. Wydarzenie jest ogólnodostępne, niebiletowane. – Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników sportów walki. Zawody odbędą się w hali Politechniki Warszawskiej filia w Płocku, ul. 7 czerwca 1991 r. nr 3 zlokalizowanej obok stadionu Wisły Płock – zaprasza Maślanka.

Program Turnieju – 24 marca 2018 (sobota)

godz. 8:00 – rozpoczęcie rywalizacji
godz. 8:00 – 12:00 – walki eliminacyjne
godz. 12:00 – 12:30 – przerwa obiadowa
godz. 12:30 – 13:00 – uroczyste otwarcie zawodów
godz. 13:00 – 18.00 – walki półfinałowe i finałowe
godz. 18:00 – dekoracje medalistów, planowane zakończenie zawodów