Dziś wideorejestrator na kilku drogach powiatu i działania “Noga z gazu!”

image_pdfimage_print

W piątek, 16 marca, płoccy policjanci prowadzą działania “Noga z gazu!”. Oprócz codziennej akcji, podczas której funkcjonariusze poruszają się po drogach Płocka i powiatu nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem, dziś będą jeszcze uświadamiać kierowców.

Funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem na pokładzie w piątek będą poruszać się na trasie Płock – Sierpc, czyli DK 60 i DK 10 oraz po DK 62, DK 10 i DK 7, czyli trasa Płock – Załuski.

od 1 stycznia do 11 marca 2018 roku kierujący pojazdami, spowodowali 916 zdarzeń drogowych, gdzie podstawową przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W zdarzeniach tych śmierć poniosło 13 osób , a dalszych 144 zostało rannych. Mając zatem na względzie potrzebę poprawy przestrzegania przez kierujących przepisów dotyczących prędkości jazdy oraz realizując założenia NP BRD w piątek 16 marca, w godz. 08:00 – 17:00 na terenie 18 jednostek Policji garnizonu mazowieckiego – w tym również na terenie działania KMP w Płocku, przeprowadzone zostaną działania pod nazwą „Noga z gazu!”

Celem tych działań jest: uświadomienie kierującym jak dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego oraz przyczyną większości zdarzeń drogowych jest przekraczanie lub niedostosowanie prędkości do przepisów lub warunków ruchu. Zwiększenie wrażliwości i wzmocnienie w społeczeństwie braku akceptacji dla tego typu zachowań.