Orlen otwiera stacje roweru miejskiego. Dlaczego na tej liście nie ma Płocka?

image_pdfimage_print

Stacje roweru miejskiego w naszym mieście wzbudzają ogromne zainteresowanie. Jak wiemy, w ostatnich latach przybyło w Płocku mnóstwo ścieżek rowerowych, teraz powstaje jeszcze magistrala. Rower miejski jest zatem świetnym pomysłem, który sprawdza się w wielu polskich miastach.

Łącznie będzie to bez mała 80 kilometrów ścieżek rowerowych, którymi mieszkańcy miasta i turyści będą się przemieszczać na wypożyczonych rowerach i na swoich oczywiście. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie planem to w połowie 2018 roku będzie można korzystać z rowerów publicznych. Wtedy też na płockich ulicach powstaną stacje roweru miejskiego. Będzie ich razem 25 – tak na początek. Z czego 5 lokalizacji wybrali płocczanie, poprzez głosowanie, które odbyło się w ubiegłym roku.

Kilka tygodni temu na naszą skrzynkę e-mailową wpłynęła informacja, że “PKN Orlen i Nextbike Polska ogłosiły lokalizacje stacji rowerowych, które powstaną na stacjach koncernu w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie i Białymstoku. To pięć z sześciu polskich miast, w których na przełomie marca i kwietnia zostaną uruchomione stacje rowerów miejskich Orlen”. Szóstym miastem na orlenowskiej mapie są… Katowice. Na próżno na tej liście szukaliśmy Płocka.

Stacje rowerowe uruchomione na stacjach koncernu będą działały podobnie jak nasze, płockie. Czyli użytkownik będzie mógł wypożyczyć na nich rower i oddać go na dowolnej stacji systemu w mieście. “Stacje rowerowe zostaną uruchomione na stacjach benzynowych PKN Orlen, dodatkowo jedna stacja rowerów standardowych i jedna stacja rowerów elektrycznych staną w pobliżu budynku koncernu przy ul. Bielańskiej w Warszawie.(…) Łącznie dzięki współpracy z PKN Orlen w 6 miastach uruchomionych zostanie 36 stacji rowerowych, dzięki czemu użytkownicy będą mogli skorzystać z 360 rowerów – podkreśla w informacji biuro prasowe. Nowe stacje rowerowe, które powstały dzięki współpracy spółki oraz z Nextbike Polska, zostaną uruchomione na przełomie marca i kwietnia. Systemy rowerowe w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu ruszyły już 1 marca. W Białymstoku i Lublinie będą miesiąc później. Lokalizacje stacji w Katowicach zostaną opublikowane w późniejszym terminie – podkreślają pracownicy biura prasowego.

Zapytaliśmy w spółce: Dlaczego PKN Orlen nie zbuduje chociażby jednej stacji rowerów w Płocku? Niestety, do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi…

Fot. Zdjęcia poglądowe.