Nowy pomysł Kukiz’15 w Płocku. Płocczanie nie zostawili na nim suchej nitki

image_pdfimage_print

– Czy zamiast remontować stary stadion nie warto byłoby pomyśleć o nowym z nowoczesna infrastrukturą, a w miejscu starego np. żużel? Czy rodzimy Orlen nie mógłby sponsorować ligi żużlowej? – post takiej treści pojawił się na fanpagu Kukiz’15 Płock.

Dużo wcześniej o pomyśle napisał na swojej osi czasu na Facebooku płocki radny Michał Sosnowski. – Nawet nie wiem jak to skomentować, ale przed chwilą jedna z płockich radnych (reprezentująca aktualnie Stowarzyszenie Kukiz’15) zaproponowała, aby… nowy stadion piłkarski pobudować w zupełnie innym miejscu (wyrzucając do kosza gotową koncepcję i opracowania), a przy Łukasiewicza 34 zrobić… stadion żużlowy…”.

Pod postem wprost zawrzało. Natychmiast pojawiły się pod nim komentarze, dotyczące pomysłu i osoby samej radnej. – “… Tu jest tylko ZKS a nie żużel… żużel niech na drogę sobie wysypie“, “Ja bym proponował stadion do biathlonu lub jakiś tor łyżwiarski. Zawsze można jakiego olimpijczyka wychować“, “Może do Torunia nie trzeba będzie jeździć“, “Wesoła sesja“, “Cytując klasyka “Panie Prezesie ale tu jest jezioro.. a niee to jezioro damy tam“, ” O ile dobrze kojarzę, ta Pani przeniosła się do Kukiza m.in. dlatego, ze jej głos jako radnej nie był słyszalny. No to teraz jest, a czy to dobrze to już sobie każdy musi odpowiedzieć sam“, “Zbudujmy skocznie narciarską“,  “Może to w myśl zasady “nie ważne co mówią, ważne, że mówią. W tym wypadku chyba raczej ryzykowna gra“, “Jeśli już stadion żużlowy (zapewne znalazło by się wielu fanów tej dyscypliny) – to nie w miejscu stadionu piłki nożnej. Stadion na Ł 34 był, jest i niech pozostanie związany z Nafciarzami“,  “Stadion w Płocku, tylko piłkarski! I to potrzebny na wczoraj“.

To zaledwie niewielki ułamek komentarzy, które pojawiły się pod postem. Wiele z nich personalnie odnosiła się też do radnej Iwony Jóźwickiej, która poruszyła temat na Sesji Rady Miasta Płocka, składając w tej sprawie interpelację. Oto jej uzasadnienie: “W imieniu swoim i Stowarzyszenia Kukiz15 O/Płock wnioskuje o wybudowanie nowego, nowoczesnego obiektu-stadionu Wisły Płock przy nowo budowanej obwodnicy wraz z zapleczem handlowym, centrum rozrywkowym dla dzieci i dorosłych oraz parkingami“.

Jednym zdaniem, internauci nie zostawili na pomyśle Kukiz’15 i płockiej radnej praktycznie suchej nitki. No pomysł, jak pomysł, każdy jest dobry, aby zwrócić na siebie uwagę. Tylko czy na pewno w dobrą stronę to “poszło”? Raczej skutek, który chcieli osiągnąć pomysłodawcy, jest odwrotny do zamierzonego. Chociaż, brnąc dalej – mamy rok wyborczy. Chcąc nie chcąc, prawie każde działanie jakiejkolwiek partii czy polityka kojarzy się z wyborami. Idąc tym tropem, na pewno o Kukiz’15 i radnej zrobiło się głośno. Ale czy o taki rozgłos chodziło? Wątpliwa sprawa. Czyżby Stowarzyszenie strzeliło sobie w kolano, a Iwona Jóźwicka potraktowana została jak nabój? Bo jakoś trudno uwierzyć w to, że płocka radna sama wpadła na tak niedorzeczny i – co tu ukrywać – śmieszny pomysł.

Polecamy także artykuł Iwona Jóźwicka poza klubem płockiej Platformy Obywatelskiej.