Cztery wolne wakaty. Straż Miejska w Płocku ogłasza nabór

image_pdfimage_print

Szukasz pracy? My szukamy Ciebie!Stabilna praca, wynagrodzenie w terminie, odprowadzony ZUS, 40-godzinny tydzień pracy – to główne powody, dla których warto pracować w straży miejskiej. Mamy 4 wolne miejsca – zachęca do podjęcia pracy Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku

Kierownictwo płockiej instytucji podejmuje stałe działania, mające na celu poprawę spokoju i porządku publicznego w mieście. Jednym z istotnych elementów tych działań jest utrzymanie stu procentowego zatrudnienia w jednostce. Komendant – Piotr Umiński, zdecydował o uruchomieniu  naboru do pracy w Straży Miejskiej w Płocku. – Do 7 marca tego roku czekamy na chętnych, którzy chcieliby dołączyć do naszego grona – tłumaczy rzecznik. – Wymagania stawiane przyszłym funkcjonariuszom są wysokie, ale jesteśmy pewni, że tak zawieszona poprzeczka, to gwarancja dobrej i skutecznej pracy strażnika miejskiego – dodaje.

Bardzo ważne jest to, aby kwalifikacje osób pełniących tą bardzo trudną społecznie służbę były jak najwyższe. O pracę w Straży Miejskiej mogą się starać osoby, które mają skończone 21 lat, polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie, a poza tym są sprawne i niekarane. Chętni na strażników miejskich muszą dostarczyć komplet dokumentów m.in.: list motywacyjny, życiorys (cv), wypełniony kwestionariusz osobowy, kserokopię świadectw pracy i dokumentów potwierdzających wykształcenie i szereg oświadczeń. Przyjęci do pracy funkcjonariusze będą pracować „na ulicy”  legitymować, przyjmować interwencje od mieszkańców oraz zabezpieczać imprezy i uroczystości. Wcześniej jednak muszą przejść postępowanie kwalifikacyjne. Uwaga! Do testów dopuszczeni będą ci, którzy złożą komplet poprawnie złożonych dokumentów. Potem będzie sprawdzian sprawności fizycznej kandydatów  i  rozmowa kwalifikacyjna.

– Praca w Straży Miejskiej to poczucie wykonywania misji i obowiązku względem mieszkańców naszego miasta. To także honor i zaszczyt noszenia munduru strażnika miejskiego – podkreśla Jolanta Głowacka.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w płockiej Straży Miejskiej więcej informacji znajdą na stronie www.straz.bip.ump.pl oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Otolińskiej 10. W razie, jakiś trudności z wydrukowaniem formularzy ze strony internetowej, wątpliwości i dodatkowych pytań związanych z naborem można dzwonić pod numery telefonów 24 366 03 10, 24 364 70 43.

Fot. Archiwum Dziennika Płockiego.