Podaruj im lepsze życie. Nietypowa akcja w Galerii Mazovia

image_pdfimage_print

Do końca lutego trwa akcja Galerii Mazovia „Kocha, lubi, podaruje”, w ramach której specjalną opieką zostali objęci czworonożni podopieczni trzech lokalnych organizacji: Schroniska dla Zwierząt w Płocku, Płockiego Towarzystwa Pomocy Zwierzętom „ARKA” oraz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział Płock.

Akcja „Kocha, lubi, podaruje”, poza działaniami prowadzonymi w mediach społecznościowych, angażującymi społeczność w obdarowywanie innych ludzi, promuje odpowiedzialność za bezdomne zwierzęta. Galeria Mazovia, we współpracy z trzema organizacjami non-profit, zachęca do adopcji oraz organizuje zbiórkę żywności i akcesoriów dla zwierząt.

Projekt jest skierowany do wszystkich o wrażliwych sercach. Galeria zaprasza każdego, kto może i chce pomóc podopiecznym wspomnianych ośrodków dla zwierząt, do ofiarowania im nowego domu i tym samym lepszego życia. Powstała również lista najpotrzebniejszych rzeczy. Zbierana jest karma oraz akcesoria dla zwierząt. Użyteczne będą koce, legowiska, ubrania, miski, kuwety, obroże oraz inne artykuły. Dary można pozostawić w specjalnym koszu w Galerii Mazovia, obok Infopunktu.

Galeria zrobiła pierwszy krok i przeznaczyła środki na zakup karmy dla zwierząt. – Cieszymy się z tak bliskiej współpracy z lokalnymi organizacjami przy tym projekcie. Korzystamy z naszych możliwości, aby wspólnie uczynić dla bezdomnych zwierząt co w naszej mocy. Mamy nadzieję, że w pomoc zaangażuje się czynnie wielu mieszkańców Płocka, wspierając adopcję i zbiórkę żywności – mówi Katarzyna Klaczka-Wachowska, dyrektor Galerii Mazovia.