Ulica Łukasiewicza będzie zamknięta dla ruchu. Utrudnienia potrwają do kwietnia!

image_pdfimage_print

Przebudowa ul. Łukasiewicza wkracza w kolejny etap. Ze względów bezpieczeństwa wykonawca zmuszony jest całkowicie wyłączyć ruch drogowy na odcinku Łukasiewicza od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do skrzyżowania z ul. Gałczyńskiego i Batalionów Chłopskich – informuje biuro prasowe ratusza.

Skrzyżowania te pozostaną jednak przejezdne. Całkowite zamknięcie wspomnianego odcinka ul. Łukasiewicza nastąpi w najbliższy piątek 16 lutego o godz. 10. Ze wstępnych założeń wynika, że prace w tym miejscu potrwają do końca kwietnia.

Całkowite wyłączenie ruchu będzie musiało nastąpić jeszcze na odcinku Łukasiewicza od skrzyżowania z ul. Gałczyńskiego do skrzyżowania z ul. 7 Czerwca 1991 r. Nastąpi to jednak w późniejszym czasie.

Od poniedziałku, 19 lutego od godz. 9 rano zacznie się przebudowa ul. Łukasiewicza na odcinku od Mostu Płockiego Czerwca ’76 do skrzyżowania z ul. Kobiałka (wjazd na teren Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego). Prace w tym miejscu potrwają także do końca kwietnia. Jednak roboty drogowe odbywać się będą na jednym pasie ulicy. Ruch będzie odbywać się zatem wahadłowo, kierować nim będą światła, a w godzinach szczytu – ręcznie posterują nim pracownicy firmy Skanska.

– Przebudowa ul. Łukasiewicza jest elementem tzw. programu mobilności miejskiej, na który składa się jeszcze budowa ścieżki rowerowej przy ul. Tysiąclecia oraz Mickiewicza, kupno 25 autobusów hybrydowych, budowa parkingu przy ul. Bielskiej (systemu “park and ride”), a także zamówienie 40 nowych wiat przystankowych. Jego całkowity koszt przekracza 92 mln zł. Na jego realizację zdobyliśmy dotację z UE w wysokości 66,5 mln zł. Przebudowa samej ul. Łukasiewicza kosztować będzie 28,2 mln zł – tłumaczy Hubert Woźniak.