Policja zwiększa ilość patroli na płockich drogach. Coraz więcej mandatów!

image_pdfimage_print

Kierowcy dróg w powiecie płockim oraz w Płocku zauważyli, że od jakiegoś czasu zwiększyła się liczba patroli policyjnych. – Wszystko z myślą o bezpieczeństwie – tłumaczy Jarosław Ostrowski z płockiej Policji.  

– Analizując okres od 1 stycznia 2018 roku do chwili obecnej, na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Płocku, należy zauważyć wzrost nieprawidłowych zachowań na drodze, których sprawcami są kierowcy. Tylko w ostatni weekend w wyniku działań, policjanci w całym powiecie nałożyli na kierowców 146 mandatów – informuje Ostrowski.

Przyczyną kar, które nakładali na kierowców policjanci, była głównie nadmierna prędkość, z jaką kierowcy poruszali się po drogach. Następnymi wykroczeniami, wobec których funkcjonariusze nie pozostawali obojętni, był braku zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także nieprawidłowego zachowania wobec pieszych. W trakcie minionego weekendu zatrzymano też sześciu nietrzeźwych kierowców.

– W celu polepszenia bezpieczeństwa na naszych drogach Komendant Miejski Policji w Płocku zwrócił się z prośbą do Komendanta Wojewódzkiego o wsparcie dla funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Decyzją komendanta wojewódzkiego do służby na drogach miasta i powiatu zostało skierowanych 10 policjantów Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku, którzy wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach – podkreśla Jarosław Ostrowski.

Fot. Archiwum KMP Płock.