Istnieją krótko ale za to… aktywnie. Niebawem stuknie im rowerowy roczek [FOTO]

image_pdfimage_print

Dni coraz dłuższe, słoneczne promienie coraz cieplej nas ogrzewają, a co za tym idzie – wiosna! Najpiękniejsza pora roku. Na szosy, drogi i ulice wyjadą rowerzyści. I z tego co się dowiadujemy… nie mogą się wprost doczekać tej chwili. 

1 marca 2018 minie minie równo rok od powstania MUKS Tandem Gąbin. – Uważam, że jak na rok działalności nie jest źle, możemy pochwalić się kilkoma sukcesami – tłumaczy nam Krzysztof Murawski, wiceprezes zarządu organizacji. Rowerzyści z Gąbina są bardzo aktywni, uczestniczyli w wielu prestiżowych rajdach, jak chociażby w rajdzie wokół jeziora Gopło, w rajdzie poświęconym pamięci Agnieszki Sobańskiej we Włocławku, czy rajdzie do wsi Grunwald, gdzie mogli obejrzeć inscenizację bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku.

– Przed nami nowy sezon 2018 i nowe wyzwania. Po raz drugi będziemy uczestniczyli w inscenizacji bitwy pod Grunwaldem, weźmiemy udział w rajdzie do Brudzenia, który będzie połączony ze spływem kajakowym po rzece Skrwie. Staramy się również zorganizować rajd szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Będzie to bardzo wymagający i trudny rajd pod wieloma względami, zarówno technicznym fizycznym jak i logistycznym. Przygotowania do rajdu rozpoczęliśmy już pod koniec stycznia, mimo tego, że rajd planowany jest dopiero w okresie wakacyjnym. Musimy się do niego odpowiednio przygotować – Murawski zdradza nam plany grupy pasjonatów dwóch kółek.

Okazuje się, że do gąbińskiego klubu przystępują wciąż nowi członkowie. W marcu ubiegłego roku klub liczył 12 osób, obecnie jest ich ponad 30. – Do organizacji może przystąpić każdy kto lubi jeździć na rowerze – podkreśla wiceprezes. -Jesteśmy grupą osób, znajomych, którzy jeżdżąc na rowerze podnoszą swoją tężyznę fizyczną, zwiedzają i poznają walory turystyczne nie tylko powiatu płockiego i województwa mazowieckiego, ale także całego kraju. Przez sport również uczymy się, pogłębiamy swoją wiedzę historyczną. Jazda na rowerze to również integracja, podczas wspólnego spędzania czasu, to swoista odskocznia od problemów życia codziennego – dodaje z uśmiechem.

W tym roku oprócz rajdów rowerzyści planują organizację cyklu spotkań szkoleniowych. Już 6 marca w Gąbinie odbędzie się pogadanka, dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas jazdy na rowerze. To ważny temat z perspektywy każdego rowerzysty i innych uczestników ruchu drogowego. Grupa bierze pod uwagę także spotkanie z trenerem lub instruktorem kolarstwa, który mógłby przekazać wiele cennych informacji na temat technicznych aspektów jazdy na rowerze.

– Chcielibyśmy również zorganizować kolarski wyścig przełajowy dla mieszkańców miasta i gminy Gąbin, a także dla mieszkańców powiatu czy Płocka, generalnie dla każdego kto chcieliby spróbować rywalizacji w tej pięknej dyscyplinie sportu – mówi Murawski. – Prowadziliśmy również wstępne rozmowy z burmistrzem Gąbina na temat wspólnej organizacji takiego wyścigu. Mamy wokół naszego miasteczka piękne tereny – lasy i jeziora, więc taki wyścig byłby znakomitą promocją kolarstwa przełajowego, promocją miasta i gminy Gąbin, a także całego powiatu płockiego – wiceprezes MUKS Tandem zauważa ważny aspekt wyścigu. Dodamy jedynie, że klub w 99 proc. finansowany jest z budżetu miasta i gminy Gąbin.

Fot. Archiwum MUKS Tandem Gąbin.