Dwa tańce sprzeciwu w Płocku. Jeden zatańczą Małachowiacy

image_pdfimage_print

Swój sprzeciw można wyrażać na kilkanaście sposobów. Jednym z nich jest taniec, który od sześciu lat organizowany jest w ramach akcji Nazywam się Miliard/One Billion Rising. W tym roku w naszym mieście odbędą się dwa tańce przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet.

– Tańczymy 14 lutego o godz. 18:00 na Starym Rynku, a wcześniej o godzinie 10:30 zatańczą uczennice i uczniowie Małachowianki. Serdecznie zapraszam na obydwa wydarzenia – mówi Monika Olszewska – Mioduszewska, jedna z organizatorek i inicjatorka akcji Nazywam się Miliard w naszym mieście.

W Płocku impreza odbędzie się po raz piąty. Po raz pierwszy do organizacji wydarzania włączył się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz płocki ratusz. – W tym roku akacja włącza się w kampanię przeciwko przemocy wobec kobiet „Silne i bezpieczne płocczanki” realizowaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, finansowaną ze środków Urzędu Miasta Płocka – podkreśla Monika Olszewska – Mioduszewska.

Przypomnijmy. Płocczanki zatańczą w najbliższą środę 14 lutego o godz. 18.00 na Starym Rynku, a wcześniej o 10.30 zatańczą uczennice i uczniowie Małachowianki. Więcej informacji na temat akcji znajdziecie na Facebooku.

Fot. Archiwum Anna Monika Chyła