Dwa tańce sprzeciwu w Płocku. Jeden zatańczą Małachowiacy

image_pdfimage_print

Swój sprzeciw można wyrażać na kilkanaście sposobów. Jednym z nich jest taniec, który od sześciu lat organizowany jest w ramach akcji Nazywam się Miliard/One Billion Rising. W tym roku w naszym mieście odbędą się dwa tańce przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet.

– Tańczymy 14 lutego o godz. 18:00 na Starym Rynku, a wcześniej o godzinie 10:30 zatańczą uczennice i uczniowie Małachowianki. Serdecznie zapraszam na obydwa wydarzenia – mówi Monika Olszewska – Mioduszewska, jedna z organizatorek i inicjatorka akcji Nazywam się Miliard w naszym mieście.

W Płocku impreza odbędzie się po raz piąty. Po raz pierwszy do organizacji wydarzania włączył się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz płocki ratusz. – W tym roku akacja włącza się w kampanię przeciwko przemocy wobec kobiet „Silne i bezpieczne płocczanki” realizowaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, finansowaną ze środków Urzędu Miasta Płocka – podkreśla Monika Olszewska – Mioduszewska.

Przypomnijmy. Płocczanki zatańczą w najbliższą środę 14 lutego o godz. 18.00 na Starym Rynku, a wcześniej o 10.30 zatańczą uczennice i uczniowie Małachowianki. Więcej informacji na temat akcji znajdziecie na Facebooku.

Fot. Archiwum Anna Monika Chyła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.