Znacznie “odchudzone” plecaki. Kolejne tablety trafiły do płockich uczniów [FOTO]

image_pdfimage_print

– To kolejny etap w unowocześnianiu płockiej oświaty – mówił prezydent Andrzej Nowakowski. Dodając, że tablety które właśnie otrzymały dzieci i młodzież, pozwolą zadbać o ich przeciążone ciężkimi plecakami kręgosłupy.

Dziś w Płocku ruszyła druga edycja projektu “Lekki Plecak”. Tym razem tablety trafiły do uczniów Szkoły Podstawowej nr 15. Otrzymali je uczniowie z klas IV-VII. – Jestem przekonany, że tak jak w pierwszej edycji, tak i teraz tablety się sprawdzą. A dzięki nowoczesnym technologiom będziecie w sposób bardziej atrakcyjny mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie – tłumaczył podczas uroczystości wręczania urządzeń prezydent Płocka.

To już kolejna grupa płockich uczniów, którzy ciężkie podręczniki zastąpią nowoczesnymi tabletami. „Lekki Plecak” realizuje już Szkoła Podstawowa nr 23. W 2016 roku placówka otrzymała 180 tabletów. Już wkrótce szkole przybędzie kolejnych 120 takich urządzeń. Wszystkie trafią do czwartoklasistów i zastąpią uczniom podręczniki do języka polskiego, historii, matematyki i przyrody.

Dziś do uczniów w Szkole Podstawowej nr 15 trafiły 42 nowoczesne urządzenia. Tablety zastąpią im podręczniki do przyrody, biologii, geografii, języka polskiego, matematyki, historii, języka angielskiego, fizyki i chemii. Oczywiście elektroniczne, lekkie urządzenia w rękach uczniów nie eliminują z ich nauki książek – z tych uczniowie będą korzystać w domach. A tablety sprawią jedynie, że nie muszą ciężkich podręczników nosić codziennie do szkoły.

Należy dodać, że projekt “Lekki Plecak” realizuje Gmina Miasto Płock, a współfinansowany jest przez PKN Orlen. Całkowity koszt projektu to 180 tys. zł. Z czego wkład Miasta wynosi 100 tys. zł.

Fot. UMP.