Dobra, umiarkowana, zła! Jakim powietrzem dziś oddychają płocczanie?

image_pdfimage_print

Trzy mierniki wskazujące jakość powietrza w Płocku on-line, pokazują dziś różne wartości. Stacja przy ulicy Królowej Jadwigi pokazuje stan dobry, stacja przy ulicy Mikołaja Reja wskazuje stan umiarkowany, natomiast miernik przy ulicy Misjonarskiej pokazuje stan płockiego powietrza jako zły.

Dane z dwóch pierwszych stacji pochodzą z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz WIOŚ w Warszawie, natomiast te z trzeciego miernika pochodzą ze strony Airly. I to właśnie dane z tego miernika widoczne są na stronie głównej portalu onet.pl.

Airly to strona internetowa, którą tworzy kilkanaście osób. – Budujemy sieć sensorów powietrza dla miast i gmin. Dzięki naszemu rozwiązaniu możliwe jest monitorowanie stanu powietrza w czasie rzeczywistym za pomocą mapy on line.Naszym celem jest zbudowanie gęstej sieci sensorów w całej Polsce, co wpłynie na zwiększenie świadomości tego, czym oddychamy na co dzień. Pozwoli to także na zidentyfikowanie źródeł problemów i ich dokładnej lokalizacji – napisali o sobie twórcy portalu.

Oprócz danych z miernika jakości powietrza w Płocku, na stronie znajdujemy mnóstwo ciekawych informacji. Cel jednak jest jeden – sprawdzić jakość powietrza jakim oddychamy. Na Airly znajdziemy mapę, która usiana jest miernikami czystości powietrza w całej Polsce. Niestety dziś w naszym mieście wskaźnik jest bezlitosny – źle! Co też widoczne jest na głównej stronie onet.pl. Wystarczy wybrać odpowiednie miasto lub gminę i na portalu zobaczymy jakim powietrzem oddychają Polacy w danym miejscu.

Warto dodać, że z Airly współpracuje Interia, Aviva i Onet.

Poniżej na zdjęciach widoczne różnice