Płoccy policjanci mają terminale płatnicze, czyli mandat to już nie… “problem”

image_pdfimage_print

Nie masz przy sobie gotówki, a musisz zapłacić mandat? Już się nie martwcie, że nie opłacicie go na czas, albo że będziecie stać w kolejce w banku czy na poczcie. Od dziś mandaty można płacić u… policjantów, którzy zostali wyposażeni w terminale. Wystarczy zatem, że masz ze sobą kartę płatniczą i pieniądze na koncie.

– Płoccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali wyposażeni w 10 terminali płatniczych. Dzisiaj na ulice Płocka i na drogi powiatu płockiego wyjechały patrole drogówki, wyposażone w terminale płatnicze – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy KMP Płock.

Płacenie mandatu karnego nie należy do najprzyjemniejszych czynności, jakie czasami muszą wykonać użytkownicy ruchu drogowego, którzy łamią obowiązujące na drogach przepisy. Teraz ta czynność będzie łatwiejsza do wykonania. Do tej pory, policjanci nakładający na sprawcę wykroczenia drogowego mandat karny, wręczali stosowne druki mandatu, z którymi należało udać się na pocztę lub do banku, ewentualnie zapłacić mandat za pośrednictwem Internetu.

Od dzisiaj, zgodnie z obowiązującymi nowymi regulacjami prawnymi ta czynność nie będzie wymagała większego „zachodu”. Każdy, kto zostanie ukarany mandatem karnym będzie mógł go zapłacić na miejscu, przy wykorzystaniu terminali płatniczych. Funkcjonariusze płockiej drogówki otrzymali bowiem 10 terminali płatniczych, które będą wykorzystywać w czasie służby. Policjanci, mający na wyposażeniu podczas służby terminal płatniczy, będą informowali osoby ukarane mandatem o możliwości zapłaty mandatu na miejscu. Zapłata będzie się odbywała tak samo jak  zapłata np. za zakupy w sklepie.

Kierowca dysponujący kartą lub telefonem z możliwością płacenia, będzie przykładał kartę lub telefon do terminala i po wpisaniu PIN – u dokona płatności. Dowodem płatności będzie potwierdzenie, które zostanie wydrukowane przez terminal. – Osoby, które nie posiadają kart płatniczych ani też telefonów z możliwością płacenia, będą mogły oczywiście korzystać z dotychczasowych form płatności – dodaje rzecznik KMP w Płocku.

Fot. Materiały prasowe Policji.