Kolejny most na płockiej obwodnicy zabetonowany [FOTO]

image_pdfimage_print

Każda wiadomość dotycząca płockiej obwodnicy bardzo cieszy mieszkańców Płocka, powiatu płockiego i wielu kierowców, którzy muszą się zmierzyć z korkami w naszym mieście. W środę rozpoczęło się betonowanie drugiego mostu, który powstał na trzecim odcinku obwodnicy.

Betonowanie mostu trwało 24 godziny. Rozpoczęło się w środę o godzinie 7 rano, zatem dziś prace przy betonowaniu zostały zakończone. Most powstał nad jarem Brzeźnicy, jest dwuprzęsłowy, jego długość to prawie 92 metry. Jest drugim co do wielkości na trzecim etapie obwodnicy.

Największy ma 113 metrów i łączy dzielnicę Kostrogaj z Trzepowem. Przeprawa przez Brzeźnicę, której betonowanie odbywało się przez minioną dobę – od środy do czwartku – połączy z kolei ulicę Długą z węzłem “Bielska”. Oprócz mostów na trzecim odcinku obwodnicy powstanie jeszcze wiadukt i najmniejszy z mostów – 60 metrowy.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pogoda nie ulegnie pogorszeniu, to wszystko wskazuje na to, że prace przy trzecim odcinku obwodnicy zakończą się w połowie 2018 roku.

Fot. Andrzej Nowakowski – prezydent Płocka.