Są zatrzymania w sprawie napadu na konwój w Płocku [FILM]

image_pdfimage_print

O napadzie na konwojentów w Płocku w miniony czwartek ( 11 stycznia) było bardzo głośno. Pisały i mówiły o zdarzeniu media lokalne i ogólnokrajowe. W sprawie nastąpił przełom, są pierwsze zatrzymania.  

– Płoccy policjanci zatrzymali osoby, które mogły mieć związek z napadem – potwierdził nam Krzysztof Piasek, rzecznik KMP w Płocku. Jeden z mężczyzn został zatrzymany w drodze do Hiszpanii, drugi w trakcie wypoczynku z rodziną w Gdańsku. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Już w sobotę, czyli 48 godzin po napadzie około godziny 3. w nocy, niedaleko Piaseczna płoccy policjanci zatrzymali jednego ze sprawców, którym okazał się 36-letni mieszkaniec Piaseczna. Mężczyzna został zatrzymany w wynajętym samochodzie, którym wybierał się w podróż  do Hiszpanii, był zaskoczony zatrzymaniem i nie stawiał żadnego oporu. Po przeszukaniu samochodu policjanci znaleźli schowane pod kołem zapasowym pieniądze, które jak się okazało pochodziły z rozboju.

Tego samego dnia płoccy policjanci udali się do jednego z hoteli w Gdańsku, gdzie zatrzymali drugiego mężczyznę, którym okazał się 42-letni mieszkaniec Płocka. Mężczyzna wypoczywał tam razem z rodziną i był kompletnie zaskoczony, również nie stawiał żadnego oporu. Zatrzymany został przewieziony do Płocka i osadzony w policyjnym areszcie. Obydwaj mężczyźni zostali przesłuchani przez prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Płocku, pod nadzorem której wykonywane były czynności. Prokurator skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu. Do wniosku tego Sąd Rejonowy w Płocku przychylił się i aresztował mężczyzn na 3 miesiące.

Wczoraj wieczorem płoccy policjanci zatrzymali w związku ze sprawą kolejnych dwóch mężczyzn w wieku 23 i 35 lat, mieszkańców powiatu płockiego, którzy dzisiaj będą przesłuchani przez prokuratora. W sprawie trwają dalsze czynności i ustalenia. Za rozbój w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. Do napadu doszło w miniony czwartek, około godziny 7.30, na ul. Podlaskiej w Płocku. Podczas przewożenia pieniędzy przez firmę konwojową samochodem marki skoda fabia, nieznani sprawcy poruszający się samochodem marki lublin, który pochodził z kradzieży, spowodowali kolizję z autem konwojentów. Dwóch zamaskowanych sprawców obezwładniło konwojentów i ukradło przewożoną kasetkę z pieniędzmi. Sprawcy napadu pozostawili samochód lublin na miejscu zdarzenia, wsiedli do wiśniowego opla i odjechali w nieznanym kierunku. Po napadzie policja apelowała o informacje od osób, które widziały zdarzenie, gwarantując przy tym anonimowość. Dalsze okoliczności napadu wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Płocku.

Filmik i zdjęcia z zatrzymania podejrzanych, możecie obejrzeć na stronie Policji.