Koncerty, pokazy, drift, czyli 26. Finał WOŚP. Co, gdzie, o której?

image_pdfimage_print

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 26. już w jutro, czyli w niedzielę 14 stycznia. W Polsce i poza jej granicami ruszy lawina… szczodrości, hojności i dobroci ludzkich serc. W tym roku podczas Finału WOŚP będą zbierane pieniądze „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W Płocku główne wydarzenia odbywać się będą w Orlen Arenie, na Stadionie Wisły Płock oraz w galeriach handlowych.

Już od godziny 9 rano (do 13) przed Orlen Areną otwarty będzie punkt poboru krwi, a o 10 wokół obiektu wystartuje marsz i bieg „Po Serce na Mecie”. Impreza rozpocznie się marszem Nordic Walking, który poprzedzi rozgrzewka poprowadzona przez profesjonalnego instruktora tej dyscypliny. O godz. 11 na trasę wyruszą biegacze, którzy rywalizować będą na dystansie 3 km. Na mecie na wszystkich uczestników będzie czekał poczęstunek, a na najlepszych – pamiątkowe nagrody.

O godzinie 12 w Orlen Arenie rozpoczną się pokazy taneczne grup Anny Fabiszewskiej i występy wokalne solistek z pracowni muzycznej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Od godziny 15 aż do 20 na scenie odbywać się będą koncerty. Wystąpią m.in.: The Wall, Kto Nie Kocha Pieszczocha, Anamor czy The Old Crone. Gwiazdami wieczoru będą raper MC Silk oraz zespół Hurt.

Ponadto chętne osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad dietetycznych i kosmetycznych. Pojawią się stoiska Płockiej Grupy Fotograficznej, Książnicy Płockiej, Płockiego Ogrodu Zoologicznego, PCK, PZOZ Szpitala Świętej Trójcy, salonu fryzjerskiego Martyny Bryk, Zwierzakolubów czy punkt świecowania uszu.

O godzinie 20:00 również w Orlen Arenie, rozpocznie się „Światełko do nieba” w formie pokazu świetlno-laserowego, pokazy wspinaczki i ratownictwa wysokościowego. Tradycyjnie zlicytowany zostanie także tort przygotowany specjalnie na 26. Finał WOŚP, a Płocki Sztab WOŚP ogłosi ilość zebranych w Płocku pieniędzy. Imprezę zakończy potańcówka dla seniorów z Kapelą Płocką, która zacznie grać o 20:30.

Na Stadionie Wisły Płock „zagra” Motoorkiestra. O godzinie 12:00 ruszy Taxi Drift Masters GP, czyli przejażdżki z czołowymi polskimi drifterami. Aby skorzystać z oferty przygotowanej przez ekipę Drift Masters GP, trzeba będzie wesprzeć WOŚP kwotą w wysokości co najmniej 50 zł i mieć ze sobą ważny dowód osobisty. Oprócz samochodów, na Stadionie Wisły Płock będziemy gościć motocyklistów z Ego Sum Via – Stowarzyszenie, Drewniane Fajery, Hej Motor Land Team 13, Enduro Cross Płock, a także Płockie Motocyklistki.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy równocześnie odbywać się będzie w wielu miejscach w Płocku. Ze Starego Rynku o godzinie 12:00 grupa Psie Spacery Płock, wraz z miłośnikami czworonogów, kwestując wyruszą w psim orszaku ulicami miasta aż do Orlen Areny.

Na niedzielę 14 stycznia Galeria Mazovia przygotowała program pełen pokazów, prezentacji i występów najmłodszych mieszkańców Płocka. Start o godzinie 12. Wystąpią: Chór Szkoły Podstawowej nr 23 pod opieką Małgorzaty Podwójci, Chór Szkoły Podstawowej nr 11, Miejskie Przedszkole nr 27, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, Teatrzyki Tańca „Safatira” oraz „Humoreska” oraz Grupa Teatralna NOE. Oprócz tego odbędą się pokazy pierwszej pomocy z udziałem ratowników WOPR, pokaz tańca brzucha oraz koncerty grup Graphotape Anton Zhivanow, MADOX i Frankenstein Children. O godzinie 17 wystąpi gwiazda wieczoru – Margaret.

Za sprawą nowej rozgłośni radiowej RPLFM, 14 stycznia Galeria Mazovia zamieni się w radiowe studio. Dziennikarze stacji będą prezentowali na bieżąco wszystkie ważne wydarzenia odbywają się podczas 26. Finału WOŚP w Płocku.

W Galerii Handlowej Wisła dla odmiany obejrzeć będzie można występy m.in. chóru Szkoły Podstawowej nr 5, Zespołu Tańca Ludowego Masovia PW Płock, gitarzystów, grup muzycznych i tanecznych z Młodzieżowego Domu Kultury, Uniwersytetu Trzeciego Wieku czy Studia Tańca Dreamlike. W przerwach między występami będą odbywać się licytacje prac plastycznych wychowanków płockiego MDKu. Podobnie jak w innych miejscach miasta, w „Wiśle” wydarzenia rozpoczną się w samo południe.

Galeria Handlowa Atrium Mosty zorganizuje pokazy pierwszej pomocy z udziałem Polskiego Czerwonego Krzyża (Oddział Płock), a także pokaz judo przygotowany przez UKS Judo Eljot Płock. W godzinach od 12 do 18 nie zabraknie występów artystycznych. Na scenie pojawią się m.in. Mali Artyści z Klubu Osiedla Łukasiewicza PSM L-W, chór „Muzyczne Iskierki” ze Szkoły Podstawowej nr 17, Studio Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej SDK PSM L-W, grupa Zumba SDKPSM L-W, chór „Serenda” SDK PSM L-W, Kabaret „Układ Koleżeński” czy Chór „Jesienny Promień”.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę 14 stycznia. W Płocku główne wydarzenia odbywać się będą w Orlen Arenie (Pl. Celebry Papieskiej 1), na Stadionie Wisły Płock (ul. Łukasiewicza 34) oraz w galeriach handlowych. Na ulicach Płocka „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” kwestować będzie 450 wolontariuszy.

PROGRAM XXVI Finału WOŚP 2018 – Płock

ORLEN ARENA:
* 9.00 – 13.00 – punkt poboru krwi przed Orlen Areną
12.00 – konferansjer – zapowiedzi programowe
12.05 – Pokazy taneczne grup Anny Fabiszewskiej
12.30 – Próby zespołów – scena
Część koncertowa:
14.30 – wokalistki POKiS
15.00 – Zespół The Wall
15.40 – Zespół Kto Nie Kocha Pieszczocha
16.20 – Zespół Anamor
17.00 – Zespół The Old Crone
17.40 – Zespół MC Silk
18.40 – Zespół HURT
20.00 – Światełko do Nieba – pokaz świetlno-laserowy
•pokazy wspinaczki i ratownictwa wysokościowego – Cezary Supeł
•ogłoszenie ilości zebranych pieniędzy przez Płocki Sztab WOŚP
•licytacja tortu
ok. 20.40 – Kapela Płocka – potańcówka kończąca imprezę
22.00 – koniec imprezy
12.00 – zbiórka pod Ratuszem, trasa: Grodzka – Tumska – Nowy Rynek – Jachowicza – Tysiąclecia – Pasaż na Wielkiej Płycie – Orlen Arena.

GALERIA HANDLOWA MAZOVIA:
12.00 – Powitanie
12.10 – Chór Szkoły Podstawowej nr 23 pod opieką Małgorzaty Podwójci
12.30 – Prezentacja Taneczna Teatrzyku Tańca „Safatira”
12.45 – Prezentacja Muzyczna Miejskiego Przedszkola nr 27
13.10 – Prezentacja Taneczna Teatrzyku Tańca „Humoreska”
13.25 – Chór Szkoły Podstawowej nr 11
13.55 – Występ Grupy Teatralnej NOE – widowisko „Twój wyjątkowy dar”
14.15 – Występ zespołu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Płocku
14.35 – Pokaz pierwszej pomocy – Akademia WOPR
14.55 – Pokaz Tańca Brzucha Belly Dance Studio Agnieszka Leyla Święczkowska
15.15 – Koncert Graphotape Anton Zhivanow
15.45 – Koncert MADOX
16.15 – Koncert “Frankenstein Children”
17.00 – Koncert Margaret

GALERIA HANDLOWA WISŁA:
12.00 – powitanie i rozpoczęcie 26. Finału WOŚP
12.10 – występ chóru Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku pod opieką p. Małgorzaty Pach
12.20 – prezentacja wokalna solistki Natalii Kowszyn uczennicy Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku
12.30 – licytacje prac plastycznych wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury przygotowanych pod opieką p. Katarzyny Adamczyk
12.50 – prezentacje taneczne Zespół Tańca Ludowego Masovia PW Płock
13.15 – prezentacje taneczne grup Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku – Hałas, Mini Hałas i Hałasik przygotowane przez p. Adę Rutkowską
13.40 – licytacje prac plastycznych wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury przygotowanych pod opieką p. Katarzyny Adamczyk
14.10 – prezentacje artystyczne grup Uniwersytetu Trzeciego Wieku
15.00 – prezentacje taneczne Studio Tańca Dreamlike
15.30 – prezentacja wokalna solisty – Piotr Owen
16.00 – licytacje prac plastycznych wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury przygotowanych pod opieką p. Katarzyny Adamczyk
16.30 – prezentacje wokalne solistów Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku przygotowane pod opieką p. Włodzimierza Szpotańskiego
16.50 – występ zespołu z Młodzieżowego Domu Kultury pracującego pod opieką p. Włodzimierza Szpotańskiego
17.15 – występ gitarzystów Młodzieżowego Domu Kultury pracujących pod opieką p. Krzysztofa Misiaka

GALERIA HANDLOWA ATRIUM MOSTY:
12.00 – Rozpoczęcie
12.05 – Chór „Muzyczne Iskierki” Szkoła Podstawowa nr 17 w Płocku
12.30 – PCK Oddział Płock – pokaz pierwszej pomocy
13.00 – UKS Judo Eljot Płock – pokaz judo
13.30 – PCK Oddział Płock – pokaz pierwszej pomocy
14.00 – Świąteczny czas – Mali Artyści z Klubu Osiedla Łukasiewicza PSM L-W
14.30 – Studio Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej SDK PSM L-W
14.45 – Grupa ZUMBA SDK PSM L-W
15.00 – Ognisko Muzyczne Płock
15.15 – Studio Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej SDK PSM L-W
15.30 – Świąteczny czas – Mali Artyści z Klubu Osiedla Łukasiewicza PSM L-W
16.00 – Ognisko Muzyczne Płock
16.15 – Studio Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej SDK PSM L-W
16.25 – Ognisko Muzyczne Płock
16.40 – Chór Serenada SDK PSM L-W
17.00 – Kabaret Układ Koleżeński
17.30 – Chór Jesienny Promień – Klub Osiedla Dworcowa PSM L-W
18.00 – zakończenie Finału w Atrium Mosty

DODATKOWO:
Piękny Kiermasz – na rzecz WOŚP
wędkowanie na sucho ze Szkółką Wędkarską „Kiełbik”
animacje dla dzieci:
12.00 – 14.00 – Klub Osiedla Kochanowskiego PSM L-W
14.00 – 16.00 – Klub Osiedla Łukasiewicza PSM L-W
16.00 – 18.00 – Klub Osiedla Dworcowa PSM L-W

Nie siedźcie w domach, nie siedźcie przed telewizorem, bo na pewno w mieście będą się działy dużo ciekawsze rzeczy. A przy okazji dobrej zabawy można wesprzeć, jakże szczytny i ważny cel. To co płocczanie w tym roku też bijemy rekord?