Ople prosto z salonu dla płockich policjantów

image_pdfimage_print

Komenda Miejska Policji w Płocku wzbogaciła się o cztery nowe radiowozy. Są to samochody marki Opel. Trafiły do policjantów w Płocku i Gąbinie. Dziś miało miejsce uroczyste przekazanie samochodów.

Zakup nowych pojazdów został zrealizowany w ramach programu współfinansowania zakupów środków transportu dla Policji, który zakłada, że 50 proc. wartości stanowią fundusze przekazane przez samorządy lub fundacje i stowarzyszenia, natomiast pozostałe 50 proc. to fundusze Policji. Zakup trzech spośród przekazywanych dzisiaj radiowozów został dofinansowany przez Fundację Orlen “Dar Serca”, natomiast czwarty radiowóz został dofinansowało Starostwo Powiatowe w Płocku i Samorząd Gminy Słubice.

Trzy radiowozy trafią do Wydziału Ruchu Drogowego płockiej jednostki. Posłużą policjantom, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach. Dzięki nowym radiowozom funkcjonariusze będą mogli skuteczniej dbać o bezpieczeństwo, zwłaszcza w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Prowadzenie pojazdu z niebezpieczną prędkością jest od wielu lat jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych. Czwarty radiowóz będzie wspomagał policjantów pełniących służbę na terenie gmin Gąbin i Słubice.

Kluczyki do radiowozów nowym właścicielom wręczyli starosta Płocki Mariusz Bieniek, przedstawicielki Fundacji Orlen “Dar Serca” – Pani Iwona Tandecka i Wioletta Kulpa delegatka prezesa PKN Orlen ds. społeczności lokalnej oraz wójt gminy Słubice – Krzysztof Dylicki. Kapelan płockiej Policji, ksiądz Kanonik Jerzy Ławicki poświęcił nowe pojazdy, które już od dziś będą wspomagały policjantów w służbie.

 

Fot. KMP Płock