Jerzy Brzęczek trenerem miesiąca. Prestiżową nagrodę odebrał drugi raz

image_pdfimage_print

W głosowaniu szkoleniowców drużyn LOTTO Ekstraklasy, trenerem miesiąca grudnia został Jerzy Brzęczek. Konkurs organizowany jest wspólnie przez Ekstraklasę S.A. oraz firmę SEGA. To drugie wyróżnienie dla szkoleniowca Wisły Płock w sezonie 2017/2018. Wcześniej trener Brzęczek najlepszy okazał się we wrześniu.

Rok 2017 Nafciarze zakończyli w świetnym stylu. Nie przegrali żadnego z czterech pojedynków (trzy zwycięstwa + remis), a do tego Seweryn Kiełpin trzykrotnie zachował czyste konto w meczach z Arką Gdynia, Wisłą Kraków oraz Legią Warszawa. Nie można zapomnieć, że wygrana z Wisłą w Krakowie była pierwszą po wielu latach, a zwycięstwo przy Łazienkowskiej z mistrzem Polski było pierwszym w ligowej historii!

Oprócz płocczan ani jednej porażki w tym okresie nie poniosły Zagłębie Lubin Mariusza Lewandowskiego i Lech Poznań Nenada Bjelicy, ale oba kluby zgarnęły dwa punkty mniej niż Wiślacy. Dziewięć oczek zgarnęła Jagiellonia Białystok Ireneusza Mamrota. Najlepiej w lidze punktowała jednak Wisła Płock, dzięki czemu Jerzy Brzęczek po raz drugi w obecnych rozgrywkach sięgnął po statuetkę dla najlepszego trenera miesiąca w LOTTO Ekstraklasie!

Źródło i fot. Wisła Płock.