Królowa Śniegu żegna się z Tumskim Wzgórzem [FOTO]

image_pdfimage_print

Od kilku tygodni dumnie króluje w parku na płockim Wzgórzu Tumskim. Odwiedzali ją płocczanie, mieszkańcy powiatu płockiego i kilku niedalekich miast. Kto nie zdążył odwiedzić Królowej Śniegu, zbudowanej z tysiąca lampek, musi się bardzo śpieszyć.

Płockie ogrody światła już w niedzielę, 7 stycznia, zgasną. A bajkowy świat królowej śniegu zniknie z płockiego krajobrazu. Instalacja świetlna rozbłysnęła 9 grudnia i każdego dnia po zmroku przyciągała setki osób. – Przyjechaliśmy z Łącka, specjalnie żeby zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości – mówił nam pan Jarosław. – Oglądaliśmy zdjęcia u znajomych na Facebooku i chcieliśmy zobaczyć “na żywo”. W ubiegłym roku też byliśmy – podkreślał.

Świąteczna dekoracja na Tumskim Wzgórzu jest inscenizacją opartą na baśni “Królowa Śniegu” autorstwa Hansa Christiana Andersena. Wśród instalacji znalazła się zatem ona – sama królowa o szklanym sercu, rozbite lustro, lodowy pałac, zaprzęg ciągniony przez niedźwiedzie polarne czy lodowe sople.

Przypomnijmy. W roku ubiegłym płocczanie mogli podziwiać świat Alicji z Krainy Czarów. Wówczas instalacja zajmowała plac Narutowicza. Świąteczno-noworoczne iluminacje były częścią programu “Orlen dla Płocka”.

 

Fot. Lena Rowicka