Jest to ogromny plac budowy. Zarys III etapu obwodnicy Płocka już widać [FOTO]

image_pdfimage_print

I chociaż trzeci etap północno-zachodniej obwodnicy Płocka to jeszcze ogromny plac budowy, to już powoli staje się widoczna cała trasa. Dziś prezydent Andrzej Nowakowski płockim mediom pokazał zaawansowanie prac.

Generalnie wszystko się dzieje poza okiem płocczan, jednak po wejściu na plac budowy od ulicy Przemysłowej już widać ogromne zmiany. W oczy rzuca się największy obiekt mostowy, który powstał na obwodnicy. – Jest to jeden z czterech, które powstaną w tej części Płocka – tłumaczył prezydent. – Ten most połączy trzeci etap obwodnicy z przemysłowym Kostrogajem i Trzepowem – wyjaśniał. Na tym etapie północno-zachodniej części obwodnicy Płocka powstaną jeszcze trzy przeprawy przez Brzeźnicę. Obecnie zabetonowana jest największą z nich. Oprócz mostów na trzecim odcinku obwodnicy powstanie jeszcze wiadukt. 

– Właśnie skończyło się jego betonowanie – mówił z kolei wiceprezydent Jacek Terebus. – Most ma 113 metrów długości i przebiega nad jarem Brzeźnicy, dalej widać już ślad trzeciego etapu obwodnicy. Zaawansowanie prac prowadzonych w tym miejscu określamy między 40 a 50 procent – podkreślał.

Okazuje się, że dla budowy aura okazuje się bardzo łaskawa, nie ma mrozów i prace trwają nieprzerwanie. Wszystkie prace budowlane “idą” zgodnie z harmonogramem. Najprawdopodobniej, jeżeli tak będzie dalej, prace przy trzecim etapie obwodnicy zostaną ukończone w połowie 2018 roku.

Fot. Lena Rowicka