Vox Singers jedzie do Japonii. Wezmą udział w światowym konkursie

image_pdfimage_print

Vox Singers, chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, od 25 stycznia do 29 stycznia 2018 roku będzie uczestniczył w światowym konkursie chóralnym “Sing’n’Pray in Kobe” w Japonii.

“Sing’n’Pray in Kobe” to festiwal, na którym chóry z całego świata śpiewają utwory religijne, charakterystyczne dla własnej kultury, upamiętniając w ten sposób ofiary katastrofy elektrowni atomowej Fukushima. Katastrofa była konsekwencją trzęsienia ziemi i wywołanego przez nie tsunami. Chociaż podczas samej katastrofy nie zginęła ani jedna osoba, to dotychczas w jej wyniku zmarło 26 tys. osób.

Główne obchody, upamiętniające to wydarzenie, odbywają się od kilku lat w Kobe, a festiwal jest ich najważniejszą częścią. Poza konkursem chórzyści będą uczestniczyć w wielkim koncercie, poświęconym pamięci ofiar.

– W programie części konkursowej zaśpiewamy m.in. dwie kompozycje Włodzimierza Korcza do przepięknych wierszy Karola Wojtyły (papieża Jana Pawła II): “Jeśli miłość” i “Często długo stamtąd na mnie patrzysz” – napisał o wyjeździe na facebookowej tablicy Robert Majewski, dyrygent i prowadzący płocki chór. 

Źródło: Facebook – Robert Majewski.