Mnóstwo zrobione, jeszcze więcej w planach. Spotkanie opłatkowe w Ratuszu [FOTO]

image_pdfimage_print

– Życzę wam, abyście zawsze mogli pisać i mówić nam o tym co jest źle, a co dobrze. Życzę wam, abyście byli wolni duchem, a waszym mediom nikt nie mówił o czym macie informować – składał życzenia dziennikarzom płockich mediów prezydent Andrzej Nowakowski. 

Ale zanim włodarze miasta podzielili się z dziennikarzami opłatkiem, prezydent Nowakowski krótko podsumował siedem lat swojej pracy i opowiedział o planach na 2018 rok. Na początek były cyfry, które były zestawieniem budżetu Płocka od 2011 roku – początek prezydentury Andrzeja Nowakowskiego. Praktycznie z roku na rok środki te wzrastały. Przestawiają się one następująco: 2011 r. – 659 mln zł, 2012 r. – 769,5 mln zł, 2013 r. – 734 mln zł, 2014 r. – 872 mln zł, 2015 r. – 788,2, 2016 r. – 877,7 mln zł, 2017 r. – 988,4 mln zł. Planuje się, że w nadchodzącym 2018 roku budżet Płocka osiągnie ponad miliard złotych.

Na podstawie przygotowanej prezentacji prezydent opowiedział tylko o największych przedsięwzięciach, które miały miejsce w naszym mieście w ciągu ostatnich lat. Przedstawiciele mediów usłyszeli zatem o wiadukcie na Piłsudskiego, remontach dróg wjazdowych do Płocka, budowie pierwszego etapu obwodnicy, skwerze na placu Dąbrowskiego, remoncie Małachowianki, nowym dworcu, akwariach w zoo, Centrum Aktywności Seniora, remoncie stadionu “Stoczniowca” czy partnerstwie publiczno-prywatnym, czyli współpracy z przedsiębiorcami, która się rozwija – przygotowywane są kolejne umowy.

Jakie plany na przyszły rok? Nowa siedziba Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, koniec remontu ulic w przemysłowej dzielnicy Płocka – Kostrogaju. Planowane jest też nowe oblicze Nowego Rynku. Dalszy rozwój prac nad rozdziałem kanalizacji ogólnospławnej na deszczową i sanitarną między innymi na ulicach: Kobylińskiego, Pięknej, 3 Maja czy Łukasiewicza. Dziennikarze usłyszeli także o zakończeniu remontu alei Roguckiego czy nowych autobusy dla Komunikacji Miejskiej w Płocku. – Prawdopodobnie pod koniec wakacji już będzie można nimi podróżować – mówił Nowakowski.  Zakończą się też prace przy ulicy Kleeberga, czyli kolejne klucze do Mieszkań na start trafią do nowych lokatorów. Na 2019 rok planowane są następne mieszkania z programu – blok przy ulicy Sienkiewicza 38.

No i oczywiście zakończenie sztandarowej inwestycji w naszym mieście – obwodnicy północno-zachodniej. Połączy ona Orlen z rondem Wojska Polskiego na Podolszycach.

Spotkanie opłatkowe włodarzy miasta z przedstawicielami mediów odbyło się w miniony poniedziałek. Przy dźwiękach kolęd i pięknie ubranej choince w ozdoby, które przygotowały dzieci, dziennikarze długo jeszcze siedzieli w sali sejmowej, rozmawiając, żartując, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Jak w rodzinie…