Domowa atmosfera podczas jubileuszu Wisły Płock i POZPN [FOTO]

image_pdfimage_print

Gratulacje, medale, odznaczenia i życzenia. Tak w skrócie można by napisać o obchodach 70-lecia Wisły Płock i 40 – leciu Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Brzmi to jednak bardzo chłodno. A przecież rodzimy klub słynie ze swoich gościnnych progów i domowej atmosfery – tak też było podczas uroczystości.

Jubileuszowa gala miała miejsce w płockim Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Widownia była zapełniona po brzegi. Stawili się przyjaciele klubu, sponsorzy, zawodnicy ci starsi i ci, którzy w sobotę sprawili wszystkim najpiękniejszy prezent, jaki można sobie było wymarzyć – ograli Legię Warszawa. Ze sceny przybyłych gości przywitał Jacek Kruszewski, obecny prezes Wisły Płock. Na przestrzeni tych wszystkich klub miał 23 – “sterników”, a obecny jest 24. – Nie wyobrażałem sobie, że kiedyś stanę przed tak znakomitym gronem działaczy i piłkarzy – nie ukrywał wzruszenia. Ze sceny padły też ciepłe słowa w stronę kibiców, którzy są wierni Wiślackiej drużynie. Nie mogło zabraknąć podziękowań dla sponsorów, bo ci są bardzo ważni. Na koniec prezes Wisły życzył wszystkim by klub dalej kwitł. – Najlepiej przy pełnych trybunach – podkreślał Kruszewski.

– Jesteśmy dumni i szczęśliwi z tego, w którym miejscu znajduje się klub. Pozwala z wiarą patrzeć w przyszłość – podkreślał z kolei Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. Ze sceny podziękowania od włodarza miasta usłyszeli także płoccy radni. – Co roku muszą znaleźć w budżecie pieniądze na Wisłę – mówił.  – Pomagamy Wiśle, powstają też drogi i przedszkola – tłumaczył. Prezydent przyłączył się też do podziękowań, które Jacek Kruszewski kierował do sponsorów. Jako przykład podał Budmat, którego przedstawiciele siedzieli na widowni. Nie zapomniał także o PKN Orlen. Tu jednak zatrzymał się na dłużej. – Liczę, że to wsparcie od spółki będzie większe – podkreślił.

Prezydent dziękując, nie zapomniał o najważniejszych osobach, czyli całym zarządzie klubu, zawodnikach i szkoleniowcach. Andrzej Nowakowski wręczył także medale Laude Probus. Jeden odebrał Jacek Kruszewski, a drugi Dariusz Kluge, prezes Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Obaj prezesi odebrali tego wieczoru jeszcze odznaczenia Pro Masovia od marszałek województwa mazowieckiego Adama Struzika. Ze sceny popłynęły też słowa gratulacji od ministra sportu i turystyki, wojewody mazowieckiego czy prezesa PKN Orlen.

Jak na taką uroczystość przystało nie mogło zabraknąć części artystycznej. A ta była wyjątkowa. Płocka Orkiestra Symfoniczna fenomenalnie wprowadziła publiczność w klimat sportu, grając motyw przewodni z filmy “Rocky”, czyli “Eye Of The Tiger”. Później jeszcze była Hania Stach z przebojem „I will always love you” Whitney Houston. A na koniec – prawdziwa wisienka na torcie, która poruszyła i zaskoczyła widownię. Ze sceny zabrzmiał utwór “Idę na Wisłą” w zupełnie nowej aranżacji. Z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej utwór wykonali Marcin Siwek, Artur Tomaszewski i DJ Beny. Na dodatek artyści byli ubrani w niebiesko-biało-niebieskie koszulki Nafciarzy.

Następnie goście zostali zaproszeni do Orlen Areny. Tam odbyła się bardzo uroczysta kolacja. Nie zabrakło na niej wspomnień, wspólnych fotografii i dobrej zabawy. Jak na urodziny przystało.

 

DR.