Chciał okraść samochód. Strażnicy miejscy wkroczyli do akcji

image_pdfimage_print

Patrol Straży Miejskiej zatrzymał w miniony czwartek 37-letniego płocczanina, który próbował włamać się do samochodów zaparkowanych na Starym Rynku. Zatrzymanego mężczyznę strażnicy miejscy przekazali funkcjonariuszom policji.

Podczas wykonywania czynności służbowych przy ul. Zduńskiej strażnicy zostali poinformowani, że młody mężczyzna na Starym Rynku próbuje włamać się do dwóch aut, zaparkowanych na miejscu dla osób niepełnosprawnych, usytuowanych przy ratuszu.

Strażnicy od razu udali się we wskazane miejsce. Przez chwilę obserwowali mężczyznę, który próbował szarpać za klamkę samochodu marki Mercedes oraz  próbował ją podważyć. Natychmiast został zatrzymany. Był spokojny, nie stawiał oporu. Mężczyzna poproszony o okazanie dokumentów oświadczył, że ich nie okaże. Przybyły na miejsce patrol policji przejął zatrzymanego. Podczas wykonywania czynności służbowych z zatrzymanym do samochodu marki Mercedes podeszła jego właścicielka. Strażnicy poinformowali ją o próbie włamania do jej auta przez zatrzymanego mężczyznę. Po oględzinach samochodu okazało się, że nie posiada on żadnych zewnętrznych oznak uszkodzenia.

Info: Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku.
Fot. Zdjęcie poglądowe.