Droga sukcesu płockiej odsłony “Poskromienia złośnicy” trwa. Brawo!

image_pdfimage_print

W minioną sobotę zakończył się 17. Festiwal Teatrów Moraw i Śląska w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie. Teatr Dramatyczny z Płocka zaprezentował na nim „Poskromienie złośnicy” Szekspira w reżyserii Marka Mokrowieckiego.

Główną nagrodę w kategorii – najlepsza rola damska, zdobyła Sylwia Krawiec (tytułowa Złośnica), a grający gościnnie Przemysław Niedzielski (Biondello, paź Lucencja), w ocenie jury uznany został jako najlepiej zapowiadający się młody aktor. Podczas dyskusji po spektaklu Komisja Festiwalowa – składająca się z krytyków teatralnych i literaturoznawców, wysoko oceniła również grę całego zespołu płockiego Teatru. W ciągu pięciu dni festiwalowych widzowie mieli okazję obejrzeć dziesięć przedstawień teatrów z Republiki Czeskiej, Słowacji i Polski.

Przypomnijmy. Nie jest to pierwsza nagroda i wyróżnienie dla płockiego spektaklu w reżyserii Marka Mokrowieckiego. 16 grudnia ubiegłego roku płocki Teatr zdobył aż trzy nagrody na V Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów “Sztuka plus Komercja” w Siedlcach. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego otrzymał II miejsce w kategorii najlepszy spektakl, nagrodę dziennikarzy za spektakl oraz nagrodę dla najlepszego aktora lub aktorki, która powędrowała do Sylwii Krawiec, odtwórczyni roli Katarzyny w płockiej odsłonie komedii Szekspira. 

Fot. Waldemar Lawendowski