Rusza premierowa edycja Młodzieżowej Ligi Sportowej

image_pdfimage_print

W najbliższy czwartek odbędzie się inauguracja Młodzieżowej Ligi Sportowej, czyli cyklu zawodów szkolnych dla uczniów płockich szkół. Rozgrywki szkolne przez lata przybierały rożną nazwę i formułę. MLS jest kontynuacją wcześniejszych projektów w nowoczesnej formule.

Inauguracja rozgrywek odbędzie się w czwartek, 16 listopada, o godz. 9 w Orlen Arenie. Organizator główny, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował dla widzów wiele atrakcji m.in. występy artystyczne oraz sportowe. Całe wydarzenie będzie trwało zaledwie godzinę, ale podzielone zostało na osiem dynamicznych części. Po uroczystym otwarciu rozegrane zostaną pierwsze zawody w ramach MLS. Na płycie głównej Orlen Areny odbędzie się turniej piłki nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Rozgrywki Młodzieżowej Ligi Sportowej zakończą się w czerwcu 2018 roku. Udział w nich weźmie około 3,5 tysiąca uczniów płockich szkół. Organizator przygotował 1900 medali, które otrzymają zawodnicy i drużyny z miejsc I-III. Do szesnastu tradycyjnych dyscyplin rozgrywanych w rywalizacji szkolnej doszły trzy nowe: szachy, ultimate frisbee oraz triathlon. Wyniki i zdjęcia z zawodów w ramach MLS można śledzić na stronie mosirplock.pl w zakładce MLS.

Organizatorem rozgrywek jest MOSiR Płock. Zawody są objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka. Sponsorem głównym zawodów jest Amabud.