Muzyka z polskich filmów na zakończenie Narodowego Święta Niepodległości [FOTO]

image_pdfimage_print

Narodowe Święto Niepodległości w Płocku można było uczcić na kilka sposobów. Biorąc udział w oficjalnych obchodach, kosztując potraw przygotowanych w płockich lokalach z okazji Dnia Kuchni Polskiej, a dzień zakończyć na koncercie Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

Tym razem motywem przewodnim koncertu była muzyka z polskich filmów. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiła Anna Jurksztowicz oraz Płocka Orkiestra Symfoniczna. Koncert poprowadził sam Krzesimir Dębski – polski kompozytor, skrzypek jazzowy i dyrygent. To właśnie Dębski przygotował muzykę na ten patriotyczny wieczór. Nie da się ukryć, że był to zestaw specjalny. Publiczność w sali koncertowej POS wysłuchała motywów muzycznych z takich filmów jak: “W pustyni i w puszczy”, “Syberiada polska”, “Polski koń sportowy” czy “Ogniem i mieczem”.

Warto dodać, że był to koncert, podczas którego po raz pierwszy użyto nowych, profesjonalnych kotłów, o które wzbogaciła się płocka orkiestra kilka tygodni temu. Kotły marki Adams wraz z akcesoriami kosztowały 101 tys. 499 zł. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Infrastruktura kultury” oraz Urzędu Miasta Płocka.

Fot. DR.