Liczne delegacje, sztandary, kwiaty i rosół z gęsiny. Płock uczcił Niepodległość [FOTO]

image_pdfimage_print

W całej Polsce świętowano dziś odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. W tym roku Polacy obchodzili 99 rocznicę  najważniejszego dla naszego kraju wydarzenia w historii. Po 123 latach niewoli w 1918 roku Polska odzyskała niepodległość.

Program płockich obchodów Narodowego Święta Niepodległości, jak co roku, jest bardzo bogaty. Oprócz oficjalnych uroczystości na płocczan czeka mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Dziś, 11 listopada, główne uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie oddano hołd i złożono kwiaty przy pomniku poety i wielkiego patrioty Władysława Broniewskiego. Później, o godz. 10 w Bazylice Katedralnej odbyła się msza święta w intencji ojczyzny. Około godz. 11 liczne delegacje – parlamentarzyści, politycy, władze miasta, powiatu, kombatanci, harcerze, szkoły – złożyły kwiaty przy Płycie Nieznanego Żołnierza.

W południe uroczystości przeniosły się na Stary Rynek, gdzie z okazji Dnia Niepodległości przygotowano dla uczestników wydarzenia rosół z gęsiny. Wieczorem – od godz. 19 – w sali PSM rozpocznie się koncert muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego z udziałem Anny Jurksztowicz i Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

W niedzielę, 12 listopada o godz. 17 na Starym Rynku odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych podczas Podwieczorku Patriotycznego. Imprezy towarzyszące Narodowemu Świętu Niepodległości w naszym mieście będą odbywały się do 15 listopada – szczegóły w w załączniku.

 

 

Fot.DR.