Generalny remont ulicy Łukasiewicza w Płocku tuż.. tuż… [FOTO]

image_pdfimage_print

– Gratuluję zdobycia kontraktu na przebudowę ulicy Łukasiewicza – mówił na czwartkowej konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski w kierunku dyrektora regionu Skanska Sławomira Cebo – głównego wykonawcy tej inwestycji.

Kontrakt jest duży i poważny, opiewa na kwotę 28,2 mln zł. Ulicę Łukasiewicza czeka przebudowa na odcinku od ul. Tysiąclecia do skrzyżowania z ul. Długą. Przebudowane zostanie skrzyżowanie tej ulicy z Batalionów Chłopskich, przebudowane będą parkingi, które przy niej istnieją, powstanie nowa ścieżka rowerowa (na osiedlu Łukasiewicza będzie biegła po obydwu stronach ulicy), przebudowane zostaną chodniki, oświetlenie, przebudowana zostanie również kanalizacja deszczowa oraz sygnalizacja świetlna. Nową nawierzchnię otrzyma most Czerwca’76.

Na skrzyżowaniu ul. Łukasiewicza z Długą powstanie duże turborondo – podobne do tego, które z powodzeniem od lat obsługuje ruch samochodów na skrzyżowaniu ul. Dobrzyńskiej z Gałczyńskiego i Na skarpie. Przypisano jej dużą rolę – będzie obsługiwać ruch samochodów, które powstającą właśnie obwodnicą dojadą do ul. Długiej, a następnie – Łukasiewicza.

– Przebudowa ulicy Łukasiewicza jest jednym z elementów programu mobilności miejskiej, w ramach którego zamówiliśmy już 25 nowych autobusów hybrydowych, kupimy jeszcze 40 wiat na przystanki autobusowe, zbudujemy przy ul. Bielskiej parking w systemie „park and ride” i zbudujemy ścieżki rowerowe wzdłuż ulicy Tysiąclecia i Mickiewicza – opowiadał na czwartkowej konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski.

Przetarg na przebudowę ul. Łukasiewicza wygrała firma Skanska. Ta sama, która dziś kończy m.in. przebudowę ul. Bielskiej. Na zakończenie tej inwestycji ma czas do końca listopada i jest pewne, że w tym czasie prace zakończy. Jednocześnie zacznie przejmować – jako plac budowy – ul. Łukasiewicza i w pierwszych dniach grudnia przeniesie się z Bielskiej i zacznie roboty za Orlen Areną.

W czwartek umowę na realizację tego kontraktu podpisał dyrektor regionu Skanska Sławomir Cebo z szefem Miejskiego Zarządu Dróg Tomaszem Żulewskim. Koniec robót ma nastąpić w sierpniu.

Źródło: UMP – Hubert Woźniak
Fot. Dziennik Płocki