Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Płocka. Radni debatowali nad podwyżkami

image_pdfimage_print

Prezydent Andrzej Nowakowski zaproponował, aby w przyszłorocznym budżecie miasta przeznaczyć 5,5 mln zł na podwyżki dla pracowników administracji i obsługi w jednostkach podległych miastu, w tym w oświacie.

O podwyżkach dla tych pracowników rozmawiali wczoraj radni na nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Płocka. Prezydent Nowakowski wyjaśniał radnym, że przyszłoroczny budżet miasta tworzony jest od kilku tygodni. – W wyniku przeprowadzonej analizy, ale także licznych spotkań ze związkami zawodowymi i dyrektorami poszczególnych jednostek,  zarezerwowane zostały środki w przyszłorocznym budżecie na podwyżki dla pracowników administracji i obsługi. Informowałem o tym kilka dni temu na konferencji prasowej poświęconej m.in. założeniom przyszłorocznego budżetu – mówił prezydent.

Na pytanie o podanie szczegółowych propozycji prezydent Nowakowski uściślił, że  podwyżki wyniosłyby średnio 180 zł na etat i obowiązywałby od kwietnia 2018 roku. Objęłyby w sumie 2876 etatów.

Radni jednogłośnie przyjęli wniosek, w którym zwrócili się do prezydenta, aby rozważył możliwość zarezerwowania w budżecie miasta środków gwarantujących podwyżkę w wysokości 300 zł na etat i to od początku roku. Prezydent, jeszcze przed głosowaniem radnych oświadczył, że oczywiście taką możliwość przeanalizuje.

Źródło: UMP.