Wstrzymanie ruchu pociągów, przyśpieszy prace przy budowie płockiej obwodnicy

image_pdfimage_print

Sztandarowa inwestycja drogowa Płocka wkracza w kolejną fazę. – Wyłączenie z ruchu pociągów bardzo przyśpieszy prace przy montażu wiaduktu. To dla budowlańców komfortowa sytuacja – mówił nam brygadzista zbrojarzy, który posiada duże doświadczenie przy budowie podobnych przedsięwzięć. 

– Przystępujemy do montażu wiaduktu kolejowego przy ulicy Bielskiej – mówił z kolei na czwartkowej konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski.

Włodarz miasta w czwartek, 2 listopada, spotkał się z dziennikarzami na placu budowy obwodnicy. Tego dnia wyłączono z ruchu przejazd pociągów linią kolejową nr 33 Kutno-Brodnica, na odcinku Płock-Sierpc oraz fakt rozpoczęcia przygotowań do montażu wiaduktu kolejowego.

Będzie on miał prawie 40 metrów długości i prawie siedem metrów szerokości. Do wykonania jego fundamentów potrzeba będzie 550 metrów sześc. betonu i blisko 63,5 tony stali. Na sam wiadukt zużytych zostanie 375 metrów sześc. betonu i prawie 85 ton stali. Wiadukt jest już montowany obok torów. W najbliższych dniach zacznie się demontaż torów oraz rozbiórka nasypu kolejowego. W to miejsce po linii kolejowej wiadukt zostanie wsunięty na specjalnych torach nasuwczych (tzw. leżniach). Na koniec odbędzie się oczywiście próba obciążeniowa i dopuszczenie do ruchu. Cała operacja potrwa do 25 listopada.

Źródło i fot: UMP.