Hojni darczyńcy podczas akcji ‘Ratujmy Płockie Powązki’. Organizatorzy dziękują!

image_pdfimage_print

O akcji stowarzyszenia Starówka Płocka i „Gazety Wyborczej” pisaliśmy kilka dni temu – Ocalmy od zapomnienia. Pomóżmy ‘Ratować Płockie Powązki’. 1 listopada w dzień Wszystkich Świętych rozpoczęła się 18. edycja zbiórki. 

Odwiedzający groby okazali się niezwykle hojni. Podczas pierwszego dnia akcji w puszkach kwestarzy znalazło się 35 tysięcy złotych. – Ta kwota to więcej niż rok temu podczas całej zbiórki. Na płockich cmentarzach było w środę 74 kwestujących i mnóstwo hojnych płocczan – dziękujemy! – czytamy na stronie płockiej “Gazety Wyborczej”, współorganizatora przedsięwzięcia. W artykule “Gazety Wyborczej” czytamy również wiele ciepłych słów podziękowań dla osób i instytucji, które wspierają całe przedsięwzięcie.

Przypomnijmy. W tym roku kwestarze zbierają pieniądze na odnowienie dwóch grobów – prawnika i współzałożyciela PSS – Mariana Zglinickiego oraz fotografa Piotra Pawłowskiego.

Dziś, w czwartek 2 listopada, na płockich cmentarzach również będzie można spotkać kwestarzy. Jest to drugi dzień zbiórki w ramach akcji “Ratujmy Płockie Powązki”.