Fajny pomysł na konkurs. “Co żyje w Wiśle?”

image_pdfimage_print

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku oraz Galeria Wisła, serdecznie zapraszają do udziału w konkursie plastycznym “Co żyje w Wiśle?”. Na zwycięzców czekają różnorodne i cenne nagrody. Jednak śpieszcie się, bo prace można składać jedynie do 31 października. 

Konkurs skierowany jest do dzieci z województwa mazowieckiego w trzech kategoriach wiekowych: grupy przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych klas I- IV oraz uczniowie szkół podstawowych klas V- VII. Celem konkursu jest przedstawienie piękna i różnorodności gatunków ryb i bezkręgowców żyjących w największej polskiej rzece Wiśle. Konkurs jest nawiązaniem do ogłoszonego przez Sejm RP Roku Rzeki Wisły 2017.  Celem szczegółowym konkursu jest zachęcenie dzieci do poszerzania informacji o gatunkach zwierząt z gromady ryb oraz zwierząt bezkręgowych żyjących w Wiśle, nauki ich odróżniania, uwrażliwienie na piękno i znaczenie Wisły w kontekście rozpoznawania różnych gatunków tych zwierząt.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką w formacie nie większym niż A3. Praca musi przedstawiać co najmniej 3 gatunki wiślanych ryb lub bezkręgowców, ewentualnie i to i to – wszystko zależy od kreatywności młodych twórców. W przypadku uczniów szkół podstawowych należy dodatkowo krótko opisać przedstawione w pracy zwierzęta. Do Regulaminu dołączona jest metryczka, którą należy przykleić na odwrocie pracy ponieważ jury musi znać imię i inne dane artystów, aby później móc im pogratulować i wręczyć nagrody. Termin składania prac upływa 31 października 2017 r.

Dla zwycięzców oraz osób wyróżnionych przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe m.in. bony do sklepu C&A o wartości po 100 zł i 60 zł, bilety na wybrany seans do kina Helios, vouchery na lody Grycan, zestawy puzzli od CzuCzu, materiały plastyczne od Smyka, bilety wstępu do ZOO oraz Parku Linowego ZOOLANDIA, zoologiczne upominki oraz dyplomy. Szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie na stronie internetowej płockiego zoo

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają zarówno placówki jak i osoby indywidualne!