Petra Płock w Hiszpanii będzie rywalizować z najlepszymi drużynami Europy

image_pdfimage_print

Już 24 października zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock wezmą udział w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w piłce ręcznej plażowej, na wyspie Gran Canaria w Hiszpanii.

Zespół z Płocka rywalizować będzie z dwunastką najlepszych drużyn w Europie i jego celem będzie poprawa ostatnio osiąganych wyników: 3 miejsca w 2015 roku i 4 miejsca w 2016 roku. W klubowych Mistrzostwa Europy drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Petra trafiła do drugiego koszyka, gdzie przyjdzie jej rywalizować z drużynami z Hiszpanii, Włoch, Szwecji, Niemiec i Portugalii.

Do dalszej fazy rozgrywek awansują cztery najlepsze ekipy.  – Na tego typu zawodach nie ma słabych drużyn. W Hiszpanii będziemy mierzyć się z aktualnymi mistrzami swoich krajów. Każdy zespół ma doświadczenie w plażowej piłce ręcznej, dlatego w każdym meczu musimy dawać z siebie wszystko. Jeśli będziemy potrafili narzucić swój styl rywalom, mamy szansę wygrać z każdym – zapowiada przed turniejem Miłosz Rupp.

W składzie Petry wystąpi dziesięciu płocczan, którzy w letnim sezonie wywalczyli mistrzowski tytuł oraz Puchar Polski. Na hiszpańskich boiskach nie zobaczymy zawodników, którzy na co dzień grają w PGNiG Superlidze: Kacper Adamski (KPR Legionowo), Bartosz Wojdak (MKS Kalisz), Adrian Fiodor, Filip Koper czy Mardzin Miedziński (Meble Wójcik Elbląg) pozostaną w Polsce, ich miejsce uzupełnią młodzieżowi mistrzowie kraju: Maciej Fabianowicz, Mateusz Fuksiński oraz Patryk Petyn.

– W historii klubu nie mieliśmy jeszcze tylu przedstawicieli w PGNiG Superlidze, przez co w tym roku do Hiszpanii nie polecimy optymalnym składem. Cieszy nas fakt, że klub SPR Stali Mielec wyraził zgodę na wyjazd Tomka Wiśniewskiego, będzie stanowił on cenne wzmocnienie w naszej bramce. Dodatkowo zespół uzupełnimy juniorami, którzy na co dzień występują w drugiej drużynie Orlen Wisły Płock i zdobywali tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w plażówce – komentuje sytuacje kadrową Mistrzów Polski prezes klubu Artur Niesłuchowski.

Petra na wyspę Gran Canaria uda się we wtorek 24 października, a już w czwartek czeka ich początek sportowych zmagań. W pierwszym dniu rozgrywek BHT Auto Forum Petra Płock o godz. 11:15 zmierzy się z włoskim zespołem Team Italia, a o 16:30 z SG Schurwald z Niemiec. Zmagania zakończą finałowe spotkania w niedzielę.

Wyjazd BHT Petry nie byłby możliwy bez wsparcia sponsora tytularnego, firmy Auto Forum, autoryzowanego dealera Volkswagena, Mercedesa, Skody i Hyundaia oraz firmy Solumus, Kicpak oraz Urzędu Miasta Płocka.

Lista zawodników BHT Auto Forum Petry Płock zgłoszonych do rozgrywek: Artur Niesłuchowski, Tomasz Wiśniewski, Kwiatkowski Michał, Niedzielak Łukasz, Orędowicz Patryk, Rupp Miłosz, Suski Jarosław, Patryk Petyn, Maciej Fabianowicz i Mateusz Fuksiński.

Terminarz rozgrywek:

Czwartek 26 października
11:15 boisko 1. BHT Auto Forum Petra Płock – Team Italia (IT)
16:30 boisko 2. BHT Auto Forum Petra Płock – SG Schurwald (GER)

Piątek 27 października 
12:00 boisko 1. BHT Auto Forum Petra Płock – Kavlinge HK (SWE)
15:45 boisko 2. BHT Auto Forum Petra Płock – OS Gordos / Lambinho (POR)

Sobota 28 października
11:15 boisko 2. BHT Auto Forum Petra Płock – Ciudad de Malaga (ESP)

Niedziela 29 października
Mecze o miejsca

Źródło: BHT Auto Forum Petra Płock.
Fot.Archiwum BHT Auto Forum Petra Płock