Trzy karetki na 20 – lecie. Piękny jubileusz [FOTO]

image_pdfimage_print

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku świętuje w tym roku 20-lecie swojego istnienia. Jubileusz połączony z uroczystą galą z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego odbył się w miniony piątek, 13 października, w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

W imieniu prezydenta Płocka w obchodach wzięli udział zastępcy Roman Siemiątkowski i Piotr Dyśkiewicz. Zastępca prezydenta ds. polityki społecznej w imieniu Andrzeja Nowakowskiego przekazał pracownikom instytucji życzenia.

– Już od 20 lat funkcjonuje w naszym mieście placówka, która profesjonalnie i rzetelnie wykonuje odpowiedzialne zadanie, jakim jest ratowanie życia i zdrowia ludzi. Jestem pełen uznania dla Państwa dbałości o najwyższe standardy świadczonych usług i dziękuję za to, że praca jest dla Państwa pasją, w którą wkładacie swoje serca. Życzę Państwu satysfakcji z osiągania wytyczonych celów, radości płynącej z poczucia dobrze spełnionego obowiązku, wiele uśmiechu i pomyślności w każdym dniu – mówił ze sceny Roman Siemiątkowski.

W uroczystym jubileuszu wziął udział marszałek Adam Struzik, który z tej okazji wręczy dyrekcji pogotowia oraz jej wieloletnim pracownikom dyplomy uznania, a także medal pamiątkowy Pro Masovia.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Bazylice Katedralnej, po której poświęcone zostanły nowo zakupione trzy ambulanse sanitarne. Są to dwie karetki typu „S” przystosowane do potrzeb ratownictwa medycznego oraz jedna typu „N”, przystosowana do przewozu noworodków. Zakup tej ostatniej był możliwy m.in. dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego w wysokości 250 tys. zł. Wszystkie ambulanse to pojazdy typu Volkswagen Crafter, a każdy z nich wyposażony zostały w specjalistyczny sprzęt do ratowania życia. Łączny koszt zakupu karetek typu „S” wyniósł ponad 730 tys. zł, natomiast karetki typu „N” – ponad 740 tys. zł.

Fot. UMP.