Utwory, które napisało życie. Polscy artyści je wykonają [FOTO]

image_pdfimage_print

“Piosenka to forma magiczna …” to koncert, na podstawie tekstów i tłumaczeń Wojciecha Młynarskiego, który w mistrzowski i niepowtarzalny sposób opisywał otaczającą nas rzeczywistość. Płock jest pierwszym miastem na trasie koncertowej projektu Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

Premiera koncertu miała miejsce 26 września w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Na program składa się 21 piosenek m.in. „Strasznie lubię cię piosenko”, „Dziewczyny bądźcie dla nas dobre”, „Po co babcię denerwować”, „Układanka”, “Absolutnie”, „Truskawki w Milanówku”, „Ballada Skandynawska”, „Konie”, „Nie wycofuj się inteligencjo”, „Nie ma jak u mamy” oraz wiele innych.

Na deskach płockiego Teatru wystąpią: Hanna Śleszyńska, Magdalena Smalara, Anna Sroka-Hryń, Jacek Bończyk, Piotr Bajtlik, Jakub Gąsowski. Gospodarzem programu będzie Michał Ogórek. Kierownictwo muzyczne – Aldona Krasucka, reżyseria – Magdalena Smalara.

– Wojciech Młynarski nam Polski nie opisał, on ją nam napisał. Mówimy o niej jego słowami. Jego piosenki pomagały Polakom przeżyć już Gomułkę, ale dziś widać, jak bardzo są napisane – jakby wczoraj. Dotykają wszystkich naszych aktualnych strachów i śmiechów, a że posiadł jakąś cudowną umiejętność zawstydzania rzeczywistości, jej samej robi się głupio, kiedy rozpoznaje się w piosence Młynarskiego – słusznie zauważył Michał Ogórek.

Na koncert zaprasza Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury. “Piosenka to forma magiczna według Wojciecha Młynarskiego”, odbędzie się 27 października, o godz. 19.00 w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Bilety w cenie 70 zł do kupienia w kasach Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

 

 

 

 

Źródło: Materiały prasowe.