Siedem medali dla płockich zawodników [FOTO]

W miniony weekend w pobliskim Sierpcu rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo olimpijskim WTF. Do turnieju łącznie zgłosiło się 125 zawodników reprezentujących 16 klubów z trzech województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

Zawody są traktowane jako Mistrzostwa Polski kategorii wiekowej młodzików, a wiec zawodników w wieku 10-11 lat. Wśród nich był jeden reprezentant Płocka zawodnik klubu LKS „Puncher”, Olivier Baranowski. Rywalizował on najpierw w dwuboju technicznym – to konkurencje sprawnościowe: na skoczność kto wyżej, technika nożna twio ap chagi wykonywana w wyskoku na tarczę umieszczaną na co raz wyższych wysokościach; na szybkość – kto więcej razy, technika nożna dolyo chagi wykonywana obydwoma nogami naprzemiennie na dwie tarcze umieszczone na wysokości tułowia zawodnika przez czas 10 sek. W konkurencji dwuboju Olivier zajął II miejsce zdobywając srebrny medal.

Następnie przyszło mu współzawodniczyć w walkach grupy M4 wg. zasad kyorugi – to pełno kontaktowa walka. W tej grupie wiekowej ze względów bezpieczeństwa odbywa się ona w chroniących głowę kaskach, posiadających w części twarzowej przezroczystą osłonę z pleksi. Młody płocczanin najefektowniejszą walkę stoczył jednak w ćwierćfinale, w którym walczył z Mateuszem Malińskim – zawodnikiem renomowanego klubu Stowarzyszenie Legionowska Akademia Sportów Waki Legionowo. Przeciwnik Oliviera w trakcie walki – po silnych kopnięciach na głowę – był trzykrotnie liczony przez sędziego. W rezultacie poddał się.

W półfinale nieco lepszy okazał się przeciwnik Oliviera zawodnik klubu UKS G-4 Bielany Warszawa i to on wszedł do finału, a płocczanin ostatecznie zajął III miejsce, zdobywając brązowy medal. Te dwa medale są pierwszymi w historii miasta Płocka medalami rangi Mistrzostw Polski Młodzików w olimpijskiej dyscyplinie sportu walki taekwondo.

Jako turniej uzupełniający w tym samym miejscu i czasie rozegrano również Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Dzieci. W zawodach wzięło udział 63 uczestników. Wśród nich wystąpiła czwórka reprezentantów klubu LKS „Puncher” Płock: Weronika Pekról (dzieci 8-9 lat, grupa DK3) w konkurencji mini-kyorugi zajęła II miejsce, Konrad Kruczyk (dzieci 8-9 lat, grupa DM6) w konkurencji mini-kyorugi zajął III miejsce, Alicja Pekról (dzieci 8-9 lat, grupa DK2), która zdobyła aż trzy medale w konkurencji mini-kyorugi II miejsce, w konkurencjach sprawnościowych: twio ap chagi III miejsce, dolyo chagi również III miejsce. Najmłodszy, w dodatku debiutujący w zawodach tej rangi w tej dyscyplinie, Adam Czarnecki (dzieci 6-7 lat), starał się jak mógł i mimo, że znalazł się poza podium w ostatecznym wyniku to jednak spróbował, i skorzystał z rekreacyjnej możliwości dodatkowej rozrywki w wolnym dniu od zajęć szkolnych.

Dla zainteresowanych treningami w klubie kontakt z trenerem tel. 601 437 068.