Piękni pod każdym względem. III edycja Miss i Mistera Wolontariatu [FOTO]

image_pdfimage_print

W tym roku było na sportowo i filmowo. Na scenie widzowie podziwiali “bohaterów” z filmu “Słoneczny patrol” i z serii filmów o Rockim Balboa. Nie zabrakło również uroczych cheerleaderek, które kibicowały bokserom. 

Była to III edycja konkursu Miss i Mistera Wolontariatu. – Konkurs jest wspaniałą okazją do tego, aby pokazać ludzi działających z potrzeby serca dla innych. W różnych formach i na różne sposoby pomagają innym ludziom, którzy oczekują serdecznego gestu, wsparcia i uśmiechu. Nasi kandydaci i laureaci, to ludzie piękni ciałem i sercem – mówiła ze sceny Aldona Cybulska – wiceprezes Banku Żywności w Płocku, który wraz z Konradem Słomczewskim zajmuje się organizacją imprezy i dopinaniem jej na ostatni guzik.

Uroczysty finał konkursu odbył się w miniony piątek, 6 października, na deskach płockiego Teatru Dramatycznego. Widownia wypełniona była po brzegi. Finaliści wśród publiczności mieli swoich fanów, którzy bardzo żywiołowo reagowali za każdym razem, kiedy ich ulubieniec czy ulubienica zjawiali się na scenie. Do ścisłego finału Miss i Mistera Wolontariatu zakwalifikowało się 30 osób, wyłonionych z 432, które zgłosiły się do konkursu z całej Polski. Tradycyjnie konkurs odbył się w trzech grupach wiekowych: od 10 do 15 lata (juniorzy) od 16 do 30 lat (miss i mister) oraz 30+ (seniorzy). Juniorzy i seniorzy zaprezentowali się publiczności w dwóch wyjściach, a miss i mister w trzech.

W tym roku podczas gali dominował styl sportowy z nutką filmową. Przy ścieżce dźwiękowej ze “Słonecznego patrolu” zaprezentowała się młodzież z głównej kategorii i wyszło to rewelacyjnie. Tym bardziej, że młodzi ludzie świetnie się przy tym bawili. Natomiast finaliści z grupy 30+ wyszli na scenę w… szlafrokach i rękawicach bokserskich. Dołączyły do nich cheerleaderki w pomarańczowych koszulkach z pomponami na dłoniach. Wszystko to działo się przy dźwiękach z serii filmów o Rockim Balboa. Pomiędzy wyjściami – jak na prawdziwą galę wyborów miss przystało – publiczność bawili artyści. Od solistów, poprzez chór, występy orkiestry dętej, aż po grupy taneczne. Na pewno publiczność się nie nudziła, a jury miało ciężki orzech do zgryzienia.

Jak się łatwo doliczyć, laureatów było sześcioro. W kategorii junior tytuł miss powędrował do Kaliny Ćwiklińskiej, misterem w tej kategorii został Krzysztof Murawski z Zawidza. Wśród seniorów miss została Małgorzata Majewska z Wyszogrodu, a tytuł mistera Adam Pawłowski z Brwilna. W najważniejszej kategorii miss i mister wolontariatu tytuły odebrali: Małgorzata Kowalska i Michał Pietralewicz. Publiczność też wybrał swojego mistera, a został nim Wiktor Lisicki – najmłodszy uczestnik Miss i Mistera Wolontariatu 2017.

Dodamy, że cała trzydziestka finalistów została nagrodzona pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Gratulujemy wszystkim finalistom oraz organizatorom. Impreza na szóstkę z plusem.

Fot. Anna Monika Chyła