Będzie rozbudowa dużej, płockiej firmy. Nowe miejsca pracy też są przewidzine

image_pdfimage_print

Na pewno było to jedno z ważniejszych spotkań, które dotychczas odbyły się w płockim ratuszu. Podobne rozmowy miały już miejsce z lokalnymi władzami. Tak było w przypadku firm takich jak: Levi Strauss, Zakład Dr. Oetkera, czy Basell Orlen Polyolefins.

W poniedziałek, 2 października, prezydent Andrzej Nowakowski i wiceprezydent Jacek Terebus spotkali się z przedstawicielami CNH Industrial Polska. Powodem do rozmów było złożenie przez CNH wniosku o pozwolenie na rozbudowę zakładu.

Przypomnijmy. Przed dwoma laty spółka kupiła od Urzędu Miasta ponad 19 hektarów terenu z przeznaczeniem na inwestycje. Dwa tygodnie temu należąca do koncernu FCA (Fiat Chrysler Automobiles) firma, złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na rozbudowę zakładu. Na razie będzie to pierwszy etap inwestycji – powstanie tam nowa hala produkcyjna. Jednak terenu jest więcej i wystarczy pod kolejne inwestycje.

W poniedziałek o planach rozbudowy włodarze Płocka rozmawiali z dyrektorem zakładu w Płocku Giacomo Stella, odpowiadającym za ten projekt Wojciechem Michalskim oraz prokurentem spółki i szefem kadrowym Pawłem Tomaszewskim.

– Na razie wiemy, że w Płocku powstanie linia, produkująca nowy model kombajnu w różnych konfiguracjach. CNH chce rozpocząć inwestycję jeszcze w tym roku i zakończyć za rok. Firma deklaruje także wzrost zatrudnienia – tłumaczy Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza.

Fot. CNH Industrial Polska i UMP.