Studenci płockiego Włodkowica rozpoczęli nowy rok akademicki [FOTO]

image_pdfimage_print

Początek października kojarzy się nie tylko z jesienią, ale także z końcem laby dla studentów polskich uczelni. Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego miało miejsce również w płockim Włodkowicu. 

W sobotę, 30 września, studenci oraz władze Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica spotkali się, aby zainaugurować nowy rok akademicki. – Jesteśmy świadomi ogromu obowiązków i wyzwań, jakie przed nami stoją. Mimo niekorzystnych tendencji demograficznych udało nam się zdobyć zaufanie wielu osób, które zdecydowały się skorzystać z naszej oferty –  mówił podczas inauguracji rektor SWPW Zbigniew Kruszewski.

Profesor Kruszewski zwrócił się do studentów pierwszego roku. – 50 lat temu byłem na waszym miejscu. Studia to wspaniały czas. Ale zdarzają się też trudne momenty. Bądźmy dla siebie życzliwi. Nie zostawiajmy nikogo samego z problemami. Otwarcie na drugiego człowieka jest miarą człowieczeństwa – mówił. Z kolei prezydent Andrzej Nowakowski dziękował uczelni za działania, dzięki którym Płock staje się bardziej akademicki.

Podczas inauguracji zostały przyznane Medale Pawła Włodkowica. Otrzymały je absolwentki szkoły: Urszula Dąbkowska, która przez parę lat była przewodniczącą parlamentu studentów oraz Alina Boczkowska – obecnie pracująca w Zespole Współpracy z Mediami w Urzędzie Miasta Płocka – za najlepsze wyniki w nauce w historii szkoły oraz za wyjątkową aktywność w pracy studenckiego parlamentu. Podczas inauguracji została również przyznana nagroda w konkursie organizowanym przez ratusz „Dyplom dla Płocka”. Otrzymał ją Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej komendy za pracę magisterską „Działalność profilaktyczna policji jako forma działań dla bezpieczeństwa”.

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku jest jedną z najstarszych niepublicznych uczelni w Polsce. W listopadzie płocki Włodkowic będzie świętował swój 25 jubileusz. 

Źródło: Gazeta Wyborcza Płock.
Fot.  Jan Waćkowski (Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku)