Płockiemu zespołowi nie udało się pokonać mistrzów Hiszpanii [FOTO]

image_pdfimage_print

Podczas niedzielnego meczu Orlen Wiśle Płock nie udało się pokonać FC Barcelony Lassa. Hiszpanie grali na bardzo wysokim poziomie i w pełni zasłużyli na zwycięstwo. Mistrzowie Hiszpanii pokonali płocki zespół bez większego wysiłku. Spotkanie zakończyło się wynikiem 37:30 na korzyść Barcelony. 

Jak mecz skomentowali zawodnicy oraz trenerzy?

Xavi Pascual (Trener FC Barcelona Lassa): To dla na trudny dzień. Poza meczem, w którym graliśmy lepiej niż Wisła i zasłużyliśmy na zwycięstwo, ważne wydarzenia dzieją się w Barcelonie w Katalonii. Ta cała sytuacja jest dla nas bardzo skomplikowana, ale jedyne co chcę powiedzieć, to że jestem bardzo, bardzo dumny z tego, że jestem Katalończykiem i to jest dla mnie na tę chwilę najważniejsze.

Piotr Przybecki (trener ORLEN Wisły Płock): Gratulacje dla Barcelony, która zagrała dzisiaj na wysokim poziomie. W mojej opinii popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów. W pierwszej połowie zanotowaliśmy wiele strat i błędów technicznych. Po zmianie stron walczyliśmy do samego końca i to było dobre z naszej strony. Oczywiście musimy się jednak zastanowić, jak graliśmy i poszukać innych rozwiązań na przyszłość. Odnośnie sytuacji w Katalonii życzę dużo szczęścia i liczę, że ludzie tam znajdą rozwiązanie tej sytuacji.

Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa): Jestem szczęśliwy, że dane było mi ponownie przyjechać do Płocka i zagrać przed tą wspaniałą publicznością i w tej wspaniałej hali. To na pewno szczególny dzień dla mnie. Przygotowywaliśmy się do tego pojedynku, jak do każdego innego i jesteśmy zadowoleni z tego, jak ten pojedynek się dla nas ułożył. Wracamy do domu szczęśliwi i musimy kontynuować taką grę w przyszłości.

Igor Źabić (ORLEN Wisła Płock): Gratulacje dla Barcelony. Była dzisiaj zdecydowanie lepsza od nas. Jak powiedział już trener, zrobiliśmy zbyt wiele błędów, a przeciwnik wykorzystał każdy z nich i wypracował sobie wysoką przewagę do przerwy. Po zmianie stron pewne rzecz poprawiliśmy, ale to było zbyt późno, aby odwrócić losy tego spotkania. Musimy poprawić pewne rzeczy przed następnymi meczami.

Źródło: SPR Wisła Płock
Fot. DR.