Na początek kampanii dzieci otrzymały odblaskowe gadżety

image_pdfimage_print

W Szkole Podstawowej nr 8 w Płocku przy ul. Kutrzeby zainaugurowano dziś kampanię społeczną “Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w roku szkolnym 2017/18. Celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa i nauka odpowiednich zachowań w ruchu drogowym najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Kampania jest realizowana przez samorząd województwa mazowieckiego od 2014 roku. W tym czasie kilkadziesiąt tysięcy dzieci otrzymało odblaskowe elementy ubioru oraz odbyło spotkania z policją, strażą pożarną, strażą miejską i ratownikami medycznymi. Funkcjonariusze uczyli najmłodszych odpowiednich zachowań na drogach.

– W Płocku również dbamy o poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Realizujemy program “Jasno i bezpiecznie”, w ramach którego oświetlamy przejścia dla pieszych, budujemy sygnalizacje na drogach, spowalniamy ruch, aby Wasza droga do szkoły była bardziej bezpieczna. Dziś otrzymacie odblaskowe elementy, które sprawią, że będziecie lepiej widoczni dla kierowców – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas otwarcia akcji.

W inauguracyjnym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele starostw powiatowych, urzędu marszałkowskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, straży miejskiej, policji oraz pogotowia ratunkowego. Ciocia Agnieszka i Lew Honorek obecni na spotkaniu z uczniami klas pierwszych uczyli jak przechodzić przez jezdnię i jak zachować się w drodze do i ze szkoły.

Patronat nad kampanią “Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” sprawuje Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Źródło i fot. UMP.