Organizacje pozarządowe pokazały co potrafią [FOTO]

image_pdfimage_print

Miniony weekend w Płocku obfitował w wydarzenia i imprezy z różnej półki. Od sportowego Półmaratonu Dwóch Mostów, poprzez zieloną Giełdę Ogrodniczą, tani “Płock za pół ceny” aż po wesoły i pełen atrakcji Dzień Płockich Inicjatyw Pozarządowych. Bardzo wielu mieszkańców naszego miasta oraz turystów zdecydowało się na udział w imprezach – było w czym wybierać.

– Płockie organizacje pozarządowe nadają rytm naszemu miastu. Działają na rzecz wszystkich pokoleń, troszczą się o potrzebujących pomocy, zachęcają do aktywności sportowej, organizują zajęcia kulturalne, wspierają realizację pasji. Wręczam dziś państwu klucz do bram miasta, ale tak naprawdę jego gospodarzami jesteście przez cały rok – mówił prezydent Andrzej Nowakowski w sobotę, 9 września, podczas otwarcia Dnia Płockich Inicjatyw Pozarządowych.

W naszym mieście zarejestrowanych jest 361 organizacji pozarządowych, które działają praktycznie we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Dzień Płockich Inicjatyw Pozarządowych odbywał się w Płocku po raz siódmy i jak zwykle obfitował w liczne atrakcje dla młodszych i starszych uczestników imprezy. Był okazją do dobrej zabawy i integracji mieszkańców.

Na placu przed ratuszem stanęło wiele namiotów, w których przedstawiciele tzw. trzeciego sektora udzielali informacji, prezentowali swoje osiągnięcia, prowadzili konkursy z nagrodami dla najmłodszych. Były też występy artystyczne, pokazy pierwszej pomocy, pokazy sztuk walki oraz ćwiczeń tai chi.

 

 

Źródło i fot:UMP.